1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan
Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan

Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan

Sağlık bakanlığı tarafından yeni yayınlanan 2020 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan metni duyuruldu. İlk defa atanacaklar ve yeniden ataması yapılacaklar için ayrı kanun hükümleri yer alıyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır. Kılavuzu inceleyiniz.

Adaylar tarafından kesinleştirilen başvurular imzalanarak ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

Kuraya Başvuru Yapamayacak Olanlar;

Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabiplerin, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanların.

Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabiplerinin. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanların.

5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanların. Sağlık Bakanlığında kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı yeniden atama kurası kılavuz halinde adaylar için sunuldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum