Sağlık Bakanlığı 3. Dönem Atama Kuraları İlan Metni Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 3. Dönem Atama Kuraları İlan Metni Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanması beklenen atama süreci ile ilgili başvuruların bugün itibari ile başladığı açıklandı. Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş atamaları dahilinde 2019 yılının 3. Ataması olan süreç için bir ilan metni ve başvuru şartları listesi

Sağlık Bakanlığı atamaları kapsamında yer alan ve bir süredir adayların merakla bekledikleri atama sürecine dair bilgilendirmeler yayımlandı. Yayımlanan ilana göre 2019 3. Atama dahilindeki 65-72 yaş atamaları için başvurular başladı.

Emekliye Ayrılan Hekimler Başvuru Yapabilecek

Bakanlık nezdinde hazırlanan bilgiler ve sürece göre Sağlık Bakanlığı dahilinde hizmet veren hastaneler ve Aile Hekimliği dahilindeki sağlık kuruluşlarında görev almak üzere, daha önce emekliye ayrılmış olan hekimler görev talebinde bulunabilecek.

Söz konusu atamaların ve tayinlerin gerçekleşebilmesi için ise Sağlık Bakanlığı’nın hekimlerden talep ettiği bazı şartlar bulunmaktadır.

 AF Yasası, Yargı Paketi İle 40 Bin Tahliye Yaşanacak

2019 Yılı 3. Dönem Atamaları Şartları Nelerdir?

1- 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru statüsünün dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabiplerinin diğer hekimlerden ayrı olarak başvuru yapabildiğinin açıklanması,

2-  657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru statüsü dışında yer alan ve diğer 2 statülerde görev yapan adayların başvuru yapabilmesi.

3-  İlgili personel adaylarının kura son başvuru tarihi dahilinde Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabiplerden olmaları,

4- Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş olan adayların ve ayrıca; en geç 30 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce takdim edilen diploma uzmanlık tescillerinin hak edilmiş olması, şartları aranmaktadır. 

İlk ve yeniden tayin için yukarıdaki şartlar gerekirken; ayrıca 2019 Yılı 65-72 Yaş Yeniden Atama Kurası Başvuru Şartları için ise;

5- Kura tarihi itibariyle 65 yaşını doldurmuş ve 72 yaşından gün almamış olmak,

6- Daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olmak,

7- Görev süresince Sağlık Bakanlığı dahilinde tabip ve uzman tabip unvanına sahip olmak,

8- Diğer şartların sağlanması durumunda; 65 yaşını doldurmuş olan ve bu sebeple resen emekli edilerek sözleşmeli aile hekimi olarak görevine devam eden hekim statüsünde olmak da başvuru şartları arasında yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan Metni İçin tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı 65-72 Yaş ve Yeniden Atama İlan Metni İçin tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Kura Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.