Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alımını Ne Zaman Yapacak

Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alımını Ne Zaman Yapacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 36 bin sağlık personeli almayı düşündüklerini belirtti. Peki alımlar ne zaman olacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan;

"2018 yılı içerisinde, 9 bin doktor atayacağımızı tahmin ediyoruz. 27 bin ebe ve hemşire kadrosu oluşturmaya gayret ediyoruz ve bunu tamamlayacağız inşallah. Taşeronlarla ilgili yasal düzenlemenin bitmesini bekliyoruz." dedi. Sağlık 7/24 çalışan bir makine gibidir makinenin doğru çalışması için yeterli personel alacaklarını ifade etti.

Sağlık Bakanı Konuşmasına sağlık hizmetlerini büyük fedakarlıkla yapan sağlık personelini selamlayarak başladı. Bakan sağlığın siyasetin üstünde olduğu bunun için sağlığa siyaset üstü yaklaşılması gerektiğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı personel ihtiyacını ünümüzdeki bir kaç yıl içinde kapanması için çalıştıklarını belirten Bakan, Pratisyen hekim açığını ünümüzdeki 5 ile 6 yıl içinde kapatmayı hedeflediklerini Tıpta Uzmanlık Sınavı kontenjanını 6 binden 8 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı içinde 12 380 kişi atandı bunların 11 233 kişi kura çekerek göreve başladı 1 147 kişini güvenlik soruşturmaları devam ediyor.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan  2018 yılı içinde 9 bin doktor atamayı hedeflediklerini belirterek bunun yanında 27 bin ebe ve hemşire kadrosu oluşturmaya çalıştıkları belirtti.

Taşeronlara da değinen bakan: ilgili yasal düzenlemenin bitmesini bekliyoruz. bu konudaki yasal düzenlemeden sonra artık taşeron işçi almayacağız. yeni düzenlemeye göre personel ihtiyacımızı karşılayacağız.

Sağlık Bakanı: Türkiye'nin OECD ülkeleri içinde kişi başı düşen hekim ve hemşire sayısı bakımından en az personele sahip olduğunu ifade etti. Sağlık çalışanlarının büyük fedakarlıkla çalıştığına inandığını söyledi. 


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum