Sağlık Bakanlığı 5.298 Yedek İşçi Başvurusu 18 Kasım’da

Sağlık Bakanlığı 5.298 Yedek İşçi Başvurusu 18 Kasım’da

Sağlık Bakanlığı 5.298 sürekli işçi alımı için yayınladığı duyuru ile kura sonucu yedek olarak belirlenen işçiler hakkında yapılacak işlemleri açıkladı. Başvurular 18 Kasım 2019 tarihinde başlayacaktır.

Sağlık Bakanlığı Başvurular 18 Kasım’da Başlayacak;

25 ve 26 Ekim tarihlerinde noter huzurunda çekilen kura sonucunda 5 bin 298 sürekli işçi adayı asil olarak belirlenmişti. Bu adaylara ek olarak yedek adaylar da belirlenmişti. Asil adaylardan başvurularını zamanında gerçekleştirmeyen ya da güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasını başarılı bir şekilde geçemeyen adayların yerine ise yedek adayların alımı gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili duyuru ise Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldı.

Bakanlık yedek olarak belirlenen adayların kılavuzda belirtilen belgelerle birlikte 18 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında başvurularını yapmalarını açıkladı. Adayların başvurularını bizzat yapmaları gereklidir. Kurye ya da posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ancak doğum veyahut hastalık ile ilgili mazeretleri bulunan ve bu mazeretlerini doktor raporuyla kanıtlayabilenler birinci derece yakınları ile başvurularını yapabilirler.

Adayların adres bilgilerinin de güncel olması gereklidir. Bu konudaki sorumluluk adaylara aittir. Adayların teslim etmesi gereken belgeler de Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuzda belirtilmiştir. İstenen bilgi ve belgelerin eksik olmaması son derece önemlidir. Aksi takdirde atamanın yapılması mümkün olmayacağı gibi yanıltıcı bilgi veya belge verenler hakkında da yasal işlemler başlatılacaktır. İşçiler daimi işçi statüsünde işe alınacak olup belirsiz süreli olarak istihdam edilecektir.

Sağlık Bakanlığı yedek işlem kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum