Sağlık Bakanlığı 6 bin lira maaşla 16 müfettiş yardımcısı alımı

Sağlık Bakanlığı 6 bin lira maaşla 16 müfettiş yardımcısı alımı

Sağlık Bakanlığı KPSS sıralaması ile 16 müfettiş yardımcısı alımı için Resmi Gazete'de yeni bir duyuru yayımladı. 6 Aralık tarihli Resmi Gazete sayısında farklı bölümlerden mezun olmuş adaylardan puan türlerine göre sınava çağrılacağı duyuruldu.

Kamuda müfettiş yardımcısı ortalama 5 ve 6 bin lira arasında maaş almaktadır. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı 16 müfettiş yardımcısı (memur kadrosu) alımı için resmi ilan yayımlayarak adayların haftaya şahsen başvuru yaparak müracaat etmeleri için kılavuz da yayımladı.

Bölümlere göre kadro dağılımı;

Bakanlıkça alınacak 16 müfettiş yardımcısı alımı için kadro dağılımı kılavuzda belirlendi. Buna göre 11 İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat ve İşletme Fakülteleri mezunu; 1 Endüstri Mühendisliği mezunu, 2 Bilgisayar Mühendisliği mezunu ve 2 İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu 16 yardımcı alacak.

Başvurular ne zaman başlıyor;

16 müfettiş yardımcısı alımında başvurular haftaya 9 Aralık Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Yayımlanan başvuru kılavuzunda son tarih 20 Aralık 2019 olarak belirlendi.

KPSS puan türleri için gerekli şartlar;

Sağlık Bakanlığı alım ilanına göre mühendislik fakültesi mezunları için P1 ve diğer mezunlar için P9 P11, P28, P33, P38, P43, P48 puan türünde en az 80 puan almış olması gerekmektedir.

Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılacak;

Başvuruda bulunmak isteyen müfettiş yardımcısı adayları, "T.C. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı 6001. Sk. No:9 Kat:6 06800 Çankaya/Ankara" adresine posta yoluyla veya mesai saatleri içerisinde şahsen müracaat ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirecek.

Mezuniyet şartı;

Sağlık Bakanlığı memur alımı duyurusuna başvuran başvuru sahiplerinin iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin bilgisayar, endüstri ve inşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

En güncel memur alımı ilanlarını sitemizden takip edebilirsiniz. Bunun için memur alımı sayfamızı ziyaret edin.Sağlık Bakanlığı 16 müfettiş yardımcısı alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.