1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 9 Bin Kamu Personel Alımı Kılavuzu Ne
Sağlık Bakanlığı 9 Bin Kamu Personel Alımı Kılavuzu Ne

Sağlık Bakanlığı 9 Bin Kamu Personel Alımı Kılavuzu Ne

Sağlık Bakanlığı 2018 yılının ilk personel alımında çeşitli birimlere alacağı 9 bin personelin kadro dağılımını yayınlandı. ÖSYM tarafından Merkezi Atama ile 2018/1 Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı başvuru kılavuzu bekleniyor.

A+A-

Sağlık bakanlığının 9 bin sağlık personeli alımı yapacağının açıklamasının ardından yüz binlerce insan merakla hangi kadrodan kaç sayıda personel alınacağı açıklamasının beklemeye başlamıştır. Hatta sürecin uzaması ile birçok aday tarafından eleştirilere sebep olmuştu.

En sonunda Sağlık Bakanlığı kadro dağılımının açıklayarak yüz binlerce kişinin merakına son vermiş oldu. Açıklanan rakamlara kimileri sevinirken kimileri ise kendi alanında alınan rakamların çok az olmasından dolayı hayal kırıklığına uğramışlardır. Yapılan kadro dağılımında 6845 kişi ile lisans mezunları aslan payını alırken,  1326 ortaöğretim ve 828 ön lisans mezunu alınacağı açıklanmıştır. Bu sayılar ortaöğretim ve ön lisans mezunları arasında büyük bir hayal kırıklığına yol açmıştır.

Alımlarda Aslan Payı Hemşirelerin
Sağlık bakanlığı hani kadrodan ne kadar alınacağına ilişkin ayrıntılı bir tablo yayınlamıştır. Tablo incelendiğinde ise toplamda 6532 hemşire alımı yapılacağı görülmektedir. Bu sayıdan 5582’si lisans, 950’si ise ortaöğretim mezunları arasından temin edileceği görülmektedir. 9 bin kişilik alımda büyük çoğunluğun Hemşirelere ayrılması diğer branşlar için ise bu senede atanmanın oldukça zor olacağı anlamına gelmektedir.

Sağlık Bakanlığı kadro dağılımı duyurusu neticesinde 997 ebe alımı,  1155 çeşitli branşlarda sağlık teknikeri alımı, 40 biyolog, 21 çocuk gelişimcisi,  5 dil ve konuşma terapistisi, 58 diyetisyen, 46 fizyoterapist, 54 psikolog, 10 sağlık fizikçisi, 10 odyolog, 28 perfüzyonist ve 42 sosyal çalışmacı alınacağı açıklanmıştır. Başvuruların ne zaman ve nasıl olacağı daha sonra Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulacaktır.

ÖSYM KPSS 2018/1 Sağlık Kamu Personel Alımı Başvuru Kılavuzu ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı. Yayınlanan kontenjanlar neticesinde başvuruların çok yakın bir zamanda başlaması beklenmektedir. Başvurular başladığı anda Memur Alımı sayfamızdan ilanlar yayınlanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler
Benzer Haberler