1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Bekleniyor Bölüm Var Atama Yok
Sağlık Bakanlığı Bekleniyor Bölüm Var Atama Yok

Sağlık Bakanlığı Bekleniyor Bölüm Var Atama Yok

Yaşlı Bakım Teknisyenleri ve Teknikerleri Kadro Bekliyor. Görev tanımı olmaması sebebiyle kamu kuruluşlarında atamaları yapılamayan yaşlı bakım teknisyenleri ve teknikerleri çözüm bekliyor.

A+A-

Sağlık Teknisyeni Unvanı Verilsin
Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı için kadrolara göre dağılımları açıkladı. Ancak bu dağılım içerisinde hiç yaşlı bakım teknisyenlerine ya da teknikerlerine yer verilmedi. İşte bu durum da yaşlı bakım teknisyenliği bölümlerinden mezun olan adayları ciddi manada zor duruma düşürmektedir. Kendi alanlarında herhangi bir yerde iş bulmaları bir hayli zor olması sebebiyle bir türlü atanamıyorlar.

Görev Tanımı Değişikliği Gerekli
Ayrıca yaşlı bakım teknikerleri görev tanımlarında yer alan hususların kısıtlı olması da bu kişilerin atanmalarını engellemektedir. Zira en basit tıbbi müdahaleler dahi bu kişilerin görev tanımında yer almamaktadır. Örneğin enjeksiyon, pansuman ve acil cerrahi müdahale gibi hususların görev tanımına eklenmesi dahi bu kişilerin atanmalarına yardımcı olacaktır. 

Yıllarca okuyup emek vermelerine rağmen kendilerine özel kadro olmaması nedeniyle işsiz kalan bu personellerin seslerinin duyulması gereklidir. Zira kendi iş kollarında kadro olmaması ve başka mesleklerde de çalışacak bilgi ve deneyime sahip olmamaları bu kişileri daha da çok mağdur etmektedir. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm bakanlıkların bu hususa eğilmesi gerektiğini buradan ifade ediyoruz. Bizlere ulaşan yüzlerce mağdur adına gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde personellerin kullanılmaması ve bütün emeklerin israf edilmesi söz konusu olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.