1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sağlık Bakanlığı İlk Defa ve Yeniden Atama Kura İlanı Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı İlk Defa ve Yeniden Atama Kura İlanı Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı İlk Defa ve Yeniden Atama Kura İlanı Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası için takvimi ve ayrıntıları içeren ilan yayınlandı.

A+A-

Kura İçin Başvuru

Başvurular Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınır. Kura yeri ve saati www.yhgm.saglik.gov.tr adresinden ilan edilir. Adaylar istenen belgeleri Sağlık Bakanlığı Ankara adresine elden bizzat ta da vekâleten götürebilir ya da kargo ilde gönderebilir. 

Kura başvurusu yapıp sonradan iptal etmek isteyenler 24 Eylül 2018 Pazartesi -28 Eylül 2018 Cuma günleri dahil saat 18:00’e kadar iptal edebilirler. Başvuruyu iptal ettiren tekrar başvuru yapamaz. 

Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanlar için son başvuru tarihinde engel hallerinin bitimine bir ay ve daha az kalmışsa başvuruları alınır. Kura sonucu yerleşen kişiler bir yıl süreyle yeniden kuraya başvuramaz. 

Kimler Başvuru Yapabilir?

Adaylar 657 sayılı DMK memur olma genel şartlarını taşımalı. 4A’lı olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler, yeni mezun olanlardan en geç 18 Eylül 2018 Salı günü saat 18:00 e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diplomaları tescil edilen uzman ve uzman diş tabipleri, eczacılar ile emekli olan tabip ve uzman tabipler bu kuraya başvurabilirler.

Süresinde başvuru yapmayan, eksik belge sunan, başvurusunu kesinleştirmeyen kişilerin ataması yapılmayacaktır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum