Sağlık Bakanlığı İsteğe Bağlı Atama Kurası Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı İsteğe Bağlı Atama Kurası Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından isteğe bağlı yer değiştirmeler için 24 branşta 9 bin 675 kadro ilan edildi.

İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Takvimi 
Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında 2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası yayımlandı. İlan metninde boş olan kadrolar da yer aldı. Buna göre başvurular 03.09.2019 ile 10.09.2019 (Saat 18:00'e kadar)alınacaktır. Başvurular alınmaya başlamıştır ve şu anda devam etmektedir. Başvuru yapacaklar bakanlığın Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

Başvuru evrakları 13 Eylül 2019 saat 18.00’a kadar teslim edilmelidir. Başvurusu reddedilenler 26 Eylül’de ilan edilir. Bu kişilerin itirazları 26-27 Eylül tarihlerinde saat 18.00’a kadar alınır. İtiraz sonuçları 3 Ekim’de açıklanır. Kuralar ise 4 Ekim 2019 tarihine çekilecektir. Kura sonuçları  adresinden ilan edilecektir. 

Başvuru Şartları
Adayların tercih edebileceği 24 branşta 9 bin 675 kadro ilan edilmiştir. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden tercihler alınacaktır. Her bir personel en fazla 10 tercihte bulunabilir. Başvuru yapıldıktan sonra çıktısı alınır ve imzalanarak Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesine elden teslim edilir. Elden teslim edemeyenler posta ya da kargo yoluyla gönderirler. Posta başvuru süresi içinde bakanlığa ulaşmazsa başvuru kabul edilmeyecektir.

İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme kurasına başvuracak olan adaylardan bazı şartları sağlamaları istenir. Sağlık hizmetinin aksamaması için sadece belirli kişiler yer değiştirebilecektir. Bu yer değişiklikleri işe etkili personel istihdamı da sağlanacaktır. Bu yüzden kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu ile atandığı tarihten beri en az 2 yıldır çalışıyor olmak gerekir. Yani son görev yerinde en az 2 yılını fiilen çalışarak dolduran adaylar başvuru yapabilir. Bu şartları sağlamayan kişilerin başvurusu kabul edilmeyecektir.

Açıklanan şartları sağlayan kişilerin tercihleri alınarak, kura çekilmesi sonucunda tayine gideceği ili öğrenecektir. Kura sonucuna adaylar iller arasında yer değiştirme yapabilecektir. İsteğe bağlı yer değiştirme olduğu için şartları sağlayan herkesin başvurması mümkündür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.