Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları 9 Aralık’ta

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları 9 Aralık’ta

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı kılavuzu yayınlamış olup şartları adaylara duyurmuştur. Sağlık bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları 9 Aralık 2019 tarihinde sona erecektir. Bakanlık alımına kimler hangi şartlarda başvuru yapabiliyor?

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları 9 Aralık 2019 tarihinde sona erecek. Sağlık Bakanlığı memur kadrosu alımı için resmi ilan yayımlayarak adayların pazartesi günü şahsen başvuru yaparak müracaat etmeleri için kılavuz da yayımladı.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için adres; "T.C. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı 6001. Sk. No:9 Kat:6 06800 Çankaya/Ankara" adresine posta yoluyla veya mesai saatleri içerisinde şahsen müracaat ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirecek.

Bakanlıkça alınacak kadro dağılımı kılavuzda belirlendi. Buna göre 11 İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat ve İşletme Fakülteleri mezunu; 1 Endüstri Mühendisliği mezunu, 2 Bilgisayar Mühendisliği mezunu ve 2 İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu 16 yardımcı alacak.

16 müfettiş yardımcısı alımında başvurular haftaya 9 Aralık Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Yayımlanan başvuru kılavuzunda son tarih 20 Aralık 2019 olarak belirlendi.

Sağlık Bakanlığı alım ilanına göre mühendislik fakültesi mezunları için P1 ve diğer mezunlar için P9 P11, P28, P33, P38, P43, P48 puan türünde en az 80 puan almış olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı memur alımı duyurusuna başvuran başvuru sahiplerinin iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin bilgisayar, endüstri ve inşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.