Sağlık Bakanlığı KPSS Şartsız 71 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı KPSS Şartsız 71 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından 71 personel alımı ilanı yayımlandı. Personel alımı başvuru şartları, başvuru süreci ve KPSS şartsız kamu personeli alımı başvuru ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Sıhhat Projesi kapsamında personel istihdamı ilanı yayımlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından proje elemanı alımları kapsamında Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranmadan 71 kontenjana başvuru şartları ve tüm detaylar şu şekildedir.

71 Personel Alımı Başvuru Süreci

Sağlık Bakanlığı 71 personel alımı için başvurular 17 Aralık 2020 saat 18.00’a kadar sürecektir. Başvurular için aşağıdaki başvuru kılavuzundan direkt erişim sağlayacağının linkten ayrı ayrı diş hekimi alımı ilanına ve tercümen alımı ilanına başvuru yapabilirsiniz.

Gerekli Belgeler

İlk aşamayı geçerek kısa listeye kalan adaylardan istenen belgeler şunlardır: Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi varsa eğitim sertifikaları, Adayların önceki işyerlerinden alacakları, çalıştıkları pozisyonu, görevlerini ve çalışma sürelerini gösteren çalışma belgeleri,

Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge, Adli sicil kaydı, Kimlik belgesinin fotokopisi, Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, Yabancı dil bilgisini gösteren belgenin fotokopisi istenmektedir.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Kontenjanları

Sağlık Bakanlığına proje kapsamında personel alımları için uzman personel kontenjanları Diş Hekimi için 33, Tercüman için 38 olmak üzere toplam 71 olarak açıklandı.

33 Diş Hekimi Alımı Başvuru Şartları

Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge ibraz etmek, Alanında en az 1 yıl iş deneyimine sahip olmak tercih sebebidir.

İyi derecede Arapça bilmek tercih sebebidir. Yabancılara yönelik sağlık hizmeti veren projelerde en az 1 yıl görev almış olmak tercih sebebidir.

38 Tercüman Alımı Başvuru Şartları

Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin lisans eğitim programlarından mezun olmak ya da yurtdışındaki üniversitelerin lisans eğitim programlarında mezun olup YÖK tarafından verilen diploma denklik belgesine sahip olmak, Yeminli tercümanlık belgesine sahip olmak gerekiyor. YDS’den en az 60 olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.