Sağlık Bakanlığı PBS Üzerinden Lise Önlisans Lisans Mezunu

Sağlık Bakanlığı PBS Üzerinden Lise Önlisans Lisans Mezunu

Sağlık Bakanlığı 2019/2 atama kurası ile yeniden atama işlemleri ilanı Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayımlandı. Personel Bilgi Sistemi (PBS) 2019/2 atama kurasına kimler lise, önlisans ve lisans olarak katılabilir.

Sağlık Bakanlığı 2019/2 Atama kurası ile kamu personeli alımı Personel Bilgi Sistemi işlemleri lise, önlisans ve lisans olarak yapılıyor. Gerçekleşecek noter kurası ile sonuçlandırılacaktır. Kuraya Başvuru Genel Esasları Nelerdir.

Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Adaylar tarafından kesinleştirilen başvurular imzalanarak ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

Kuraya Başvuracak Adaylarda Aranacak Şartlar Nelerdir; Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri.

İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer 2 statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler.

Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 24 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri. Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar başvurabilecek.

Kuraya Kimler Başvuramayacak? Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabiplerin. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanların.

Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabiplerinin.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanların.

5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanların.

Sağlık Bakanlığında kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların başvuruları kabul edilmeyecek.

Sağlık Bakanlığı kamu personeli 2019/2 ilk defa ve yeniden atama kurası için başvurular 18 Temmuz 2019 tarihinde başlayıp 24 Temmuz 2019 tarihinde son bulacaktır.

Sağlık Bakanlığı atama kurası kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.