Sağlık Bakanlığı Personel Görevlendirmeleri İle İlgili

Sağlık Bakanlığı Personel Görevlendirmeleri İle İlgili

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından kaleme alınan resmi yazıda sağlık personellerinin kendi alanlarında istihdam ettirilmesi talep edildi.

Geçici Görevlendirmeler Sona Erdirilsin
Devlet hastanelerinde personel eksikliği nedeniyle sağlık personelleri alanları olmayan birimlerde görevlendirilmektedirler. Bu da işlerin aksamasına neden olmaktadır. 81 ilimizdeki kamu hastanelerine gönderilen resmi yazıda geçici görevlendirme yapılan personellerin yeniden eski görevlerine döndürülmeleri istendi.  Eğer zorunlu olarak geçici görevlendirme yapılması gerekiyorsa bunun nedeninin ivedi bir şekilde belirtilmesi talep edildi. 

Hastanelerde uygulamada sağlık personellerinin alanları olmayan idari işler ile boğulduğu gözlemlenmektedir. Bu durum kalifiye personelin amacı dışında kullanılmasına neden olmakta ve hizmetlerin de kalitesini düşürmektedir. İşte bunun önüne geçmek için hastaneler biran evvel görevlendirmeleri yeniden düzenleyeceklerdir. İşgücü kaybının önüne geçmek, personel memnuniyeti ve verimliliğini artırmak için bu düzenleme hayati önem arz etmektedir. 

Görevlendirmeler yapıldıktan sonra yeniden bildirimler yapılacaktır. Bu sayede personellerin kendi görevlerinde görevlendirilip görevlendirilmedikleri de denetlenecektir. Bu sayede vatandaşların memnuniyetlerinin de artırılması mümkün olacak. Görevlendirmelerin yeniden eski haline döndürülmesi ile birlikte personel eksiklikleri de net olarak belirlenebilecektir. Böylelikle daha isabetli alımlar gerçekleştirilecek. Bu resmi yazı ile birlikte görev ve yetkisi olmayan alanlarda görevlendirilen toplum sağlığı personelleri de görevlerinden alınacak. Ebe, hemşire ve ATT personelleri de asıl görevlerinde görevlendirilmeye başlayacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum