1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Sağlık Bakanlığı Taşeronları Sürekli İşçi Alımı Sınav Şekli Açıklandı
Sağlık Bakanlığı Taşeronları Sürekli İşçi Alımı Sınav Şekli Açıklandı

Sağlık Bakanlığı Taşeronları Sürekli İşçi Alımı Sınav Şekli Açıklandı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 22/Şubat /2018 tarihli yazı ile tüm Türkiye genelinde sınavların nasıl yapılacağına dair usul ve esasların belirlendiği resmi yazı İl Sağlık müdürlüklerine gönderildi.

A+A-

Sağlık bakanlığı tarafından hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin (Taşeron) sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin bakanlığın bağlı ve ilgili kuruluşları merkez ve taşra teşkilatlarında başvurular alınmış ve tespit komisyonlarınca yapılan inceleme sonucunda sürekli işçi kadrolarına geçiş için sınava girmeye hak kazananlara 03 Mart 2018 ve 22 Mart 2018 tarihleri arasında sınavların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kapsamdaki işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesi için bakanlık bağlı ve ilgili kuruluşların merkez ve taşra teşkilatı birimlerinin tamamında bütün hizmet alanları için sözlü sınavlar yapılacaktır.

Sınavı yeri günü ve saatine ilişkin bilgiler ile sınav sonuçları bakanlığın merkez teşkilatı için Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sayfasında, genel müdürlükçe bağlı ve ilgili kuruluşlar ve il sağlık müdürlüklerinde ise kendi internet sayfalarında yayınlanacaktır.

Sınavlar ilgili tebliğler doğrultusunda 3 (Üç) kişiden ve iki yedek üyeden oluşan sınav kurulu veya kurulları tarafından 03 Mart 2018 ve 22 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır.

Sınavlarda başarılı olamayanların itirazları en geç 23 Mart 2018 ve 26 Mart 2018 tarihleri arasında yazılı olarak alınacak ve sınav kurulları da itirazları 27-28 Mart 2018 tarihleri arasında değerlendirerek karara bağlayacak ve en geç tüm Türkiye de kesin sınav sonuç listeleri 29 Mart 2018 tarihinde ilgili kurumların internet sitelerinde ilan edilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum