Sağlık Bakanlığı’nda Tayinler Başladı

Sağlık Bakanlığı’nda Tayinler Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılında eylül dönemi kapsamında bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlar arası yer değiştirme amacıyla atanma kurası ilan metni yayınlandı. Yer değiştirme amacıyla atanma kurası 6 Eylül 2017 tarihinde noter huzurunda gerçekl

Sağlık Bakanlığı tarafından eylül dönemi kapsamında bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlar arası yer değiştirme amacıyla atanma kurası ilan metni yayınlandı.

Atanma kurasına başvuru yapmak isteyen adaylar Personel Bilgi Sistemi üzerinden başvurularını yaptıktan sonra başvuru formunun çıktısını alıp imzalamaları gerekmektedir. Çıktı, Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi’ne elden veya kargo yoluyla teslim edilecektir.

Sağlık Bakanlığı kurayla tayin işleminde aynı birimden ayrılacak personel sayısı birden fazla olursa en yüksek hizmet puanına sahip personelden başlanarak sırayla yapılacaktır. Kuraya başvuran personelin 1 Temmuz 2017 tarihine göre hesaplanan hizmet puanları esas alınacaktır.

Yapılan kura işlemi sonucunda 30 gün içerisinde kadrosunun bulunduğu yerden ayrılma işlemini gerçekleştirmeyen adayların ataması iptal edilecektir. Bu kapsamda bu adayların bir yıl süre ile atanma işlemleri yapılmayacaktır.

Kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğü devam eden adayların ve bazı sözleşmeli durumları dışında sözleşmeli olarak istihdam edilen personeli başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı eylül dönemi bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlar arasında yer değiştirme atanma kurası ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız. Sağlık Bakanlığı’nın eylül ayı yer değiştirme ataması için tercih edilebilecek kadroları görmek için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.