Sağlık Bakanlığından 81 Şehre Yazılı ve Mülakat Genelgesi

Sağlık Bakanlığından 81 Şehre Yazılı ve Mülakat Genelgesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde geçerli olmak üzere 81 il valiliğine yazılı ve sözlü mülakat sınavlarına dair kabul edilen maddelerin yer aldığı genelgeler dağıtıldı. İşte Bakanlık tarafından hazırlanan genelgenin detayları.

Dünya genelinde yaşanmaya devam eden Koronavirüs salgını sebebi ile ülkelerin bürokratik süreçlerinde de aksamaların yanı sıra yeni düzenlemeler üzerine çalışılmaya ve yeni uygulamaların faaliyete geçirilmesine devam ediliyor.

11 Mart tarihinden sonra Türkiye’de görülen vakaların artmasının ardından birçok alanda tedbir kararları uygulanırken; normalleşme süreci olarak başlatılan sürecin ilk haftalarından itibaren bakanlıklar tarafından yeni düzenlemeler yapıldığı beyan ediliyor.

Sağlık Bakanlığından Yeni Genelge

Covid 19 salgını sebebi ile alınan yeni kararların ve “yeni normal” olarak adlandırılan sürecin en faal bakanlığı olarak ön plana çıkan Sağlık Bakanlığı bünyesinde; konu ile ilgili olarak hazırlanan yeni bir genelge yayımlandı.

Yazılı ve Sözlü Mülakat Kararları

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan yeni kararlar ekseninde, olası bir ikinci dalga halinde tedbirli bir şekilde bürokratik ve prosedür işlemlerinin çözüme kavuşturulması için özellikle kamu personeli alımı kapsamında yazılı ve sözlü mülakat süreçlerinde şahsen değil; online olarak işlemlerin yapılmasına yönelik tavsiye kararı verildiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığından Sınav Kararları

Kamu personeli alımları için bakanlık bünyesinde yapılacak olan sınavların başvuru takip sürecinde uygulanacak olan sınavlara dair uygulama kararları yayımlandı.

Bundan sonraki süreçte; Koronavirüs (Covid 19) salgını sebebi ile; yapılacak olan sınavlarda uyulması gereken kurallar bazında; her adayın katılım ve uyumluluk göstermek zorunda olduğu kurallar olarak; Yazılı sınava girecek adayların sosyal mesafesi en az 1 metre olması, Sınav yeri ve salona girerken el antiseptiği kullanılması, Sınav evrakları kişisel kalem ile imzalanması, Başkasına ait kalem, silgi ve kalemtıraş kullanılmaması, Sınava girecek adayların yakınlarının sınav binasına ve bahçesine alınmayacak olması, Kimlik kontrollerinin temas edilmeden yapılması ve son olarak Sınava girerken ve sınav esnasında maske takılmasının zorunlu olduğu ilan edildi.

Ayrıca sözlü mülakat sürecinde de mümkün olduğu kadar online platform üzerinden işlemlerin yapılması gerektiği açıklanırken; aksi takdirde yukarıda yer alan kurallara uygun alanların tahsis edilmesi gerektiği beyan edildi.

Sağlık Bakanlığı Mülakat Genelgesi 

Sağlık Bakanlığı Yazılı Sınav Genelgesi

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum