1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sağlık Bakanlığı’ndan Göreve Başlama Atama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı’ndan Göreve Başlama Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı’ndan Göreve Başlama Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı 2018/4 ve 5 KPSS atamaları için bekleyen adayların göreve başlama usullerini yayınladı.

A+A-

Güvenlik Soruşturması Sonucu
KPSS tercihleri sonrası adayların görevlerine başlamadan evvel güvenlik soruşturması süreci başlatılmıştı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı’ndan yayınlanan duyuruda güvenlik soruşturması tamamlanan adayların soruşturma sonuçlarının il sağlık müdürlüklerine gönderildiği ifade edildi. Ancak tüm adayların soruşturma süreçlerinin tamamlanmadığı da duyuruda yer aldı ve bu kimselerin sonuçlarının internet sitesi üzerinden duyurulacağı da belirtildi. 

Göreve Başlama İşlemleri
Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan adaylar 10 ile 30 Ekim tarihleri arasında göreve başlamak için ilgili komisyonlara başvuruda bulunabilecekler. Adayların başvuruları esnasından istenen belgeleri de teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca adayların duyuruda belirtilen belgeleri kendileri şahsen teslim etmeleri gerekiyor. Kargo veya farklı yollarla yapılacak olan teslimatlar kabul edilmeyecektir. Ancak hastalık ya da doğum gibi ekstra durumların mevcudiyeti durumunda birinci derece yakınları aracılığıyla işlemlerin gerçekleştirilebilmesi de mümkün olacaktır. 

Hastalık mazereti olanların her halükarda 31 Aralık 2018’e kadar görevlerine başlamaları gerekirken doğum mazereti olanlar mazeretlerinin bitiminden itibaren 5 işgünü içerisinde işbaşı yapmaları icap etmektedir. Başka bir kurumda çalışırken bildirim şartı sebebiyle başlama yapamayanların da en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaları icap etmektedir. Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanacak duyuruları sizler de sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum