1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Sağlık Mazeretinden Tayin İsteyen Öğretmene 3 İl Önerildi
Sağlık Mazeretinden Tayin İsteyen Öğretmene 3 İl Önerildi

Sağlık Mazeretinden Tayin İsteyen Öğretmene 3 İl Önerildi

Sinop’ta görev yapmakta olan bir sınıf öğretmeni Samsun’un Atakum ilçesine sağlık mazereti nedeniyle tayin istedi ancak MEB boş kadro olmaması nedeniyle 3 il önerdi.

A+A-

Atanma Dönemine Tabi Değil

Sağlık mazereti nedeniyle nakil talebinde bulunan öğretmenlerin atama dönemlerini beklemesine gerek yoktur. Zaman sınırlaması olmaksızın ihtiyaç halinde talepte bulunulabilir. Ancak talep edilen il ya da ilçede boş kadro bulunması gereklidir. Aksi takdirde atama yapılamayacaktır.

Yaşanan somut bir olayda Sinop’ta görev yapan bir sınıf öğretmeni sağlık mazereti nedeniyle Samsun’un Atakum ilçesine tayin istedi. Milli Eğitim Bakanlığı ise verdiği cevapta Atakum ilçesinde sınıf öğretmeni boşluğu bulunmadığı ifade edildi. Bunun yerine İstanbul, Gaziantep veya Bursa illerinden birisini tercih etmesi halinde yerleştirme işleminin yapılabileceğini cevaben aktardı.

Bu aşamadan sonra belirtilen 3 ilden birisinin tercih edilmesi durumunda atama gerçekleştirilecektir. Ayrıca öğretmen farklı bir ili de tercih edebilir. Bu il de yeniden değerlendirmeden geçecektir. Herhangi bir zaman sınırlaması olmadığını da ifade etmek gerekir. Dolayısıyla sağlık sorunu devam ettiği sürece ve kişinin bulunduğu yerde tedavisini yaptıramadığı müddetçe bu talepte bulunulabilir. Öğretmenlerin mağdur olmaması adına Milli Eğitim Bakanlığı’nın il önerisinde bulunması da son derece önemlidir. Ancak talep edilen il ya da ilçeye yakın bölgelerdeki illerin tavsiye edilmesi daha hızlı bir atama sürecine vesile olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.