Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 personel başvuruları bugün sona eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 personel başvuruları bugün sona eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının muvazzaf personel açığı için 300 kişilik kontenjan ile personel alımı ilanı yayımlandı. Başvuru yapacak olan adaylar için bugün son gün!

Kamu personeli alımları dahilinde yer alan Komutanlık ve askeri personel alım ilanları Türkiye genelinde öğrenci, aday ve personel kabulüne devam ediyor. Yayımlanan son ilanların başvuru süreci hakkında hatırlatılma yapılıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımları

Geniş sayıda katılımcıya sahip olan komutanlık personel alımları dahilinde yer alan Sahil Güvenlik Komutanlığı iş ilanları için Temmuz 2020 dönemi dahilinde personel alımı yapılacağı bilgisi ilgili adayların bilgisine sunulmuştu.

Söz konusu duyuruda yayımlanan başvuru kılavuzu ile birlikte kamu personeli alımı yapacağını açıklayan komutanlık tarafından, talep edilen başvuru şartları ve sürece dair bilgiler de adayların bilgisine sunuldu.

Lise Mezunu Personel Alımları

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı için yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre; başvurularının geçerli sayılacağı adaylar lise mezuniyetine sahip olan kişiler arasından tercih edilecektir.

Başvuru Süreci

Temmuz 2020 tarihli kamu personeli alım başvuru kılavuzu için adayların en geç bugün (3 Ağustos 2020) tarihi gün sonuna kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekecektir. Adayların yapacakları başvurular için 3 Ağustos 2020 mesai sonuna kadar kurumun internet adresinden yapılacaktır. e-Devlet kanalı ile giriş yapılacak olan başvurular için posta yolu veya şahsen yapılan işlemler geçersiz olacaktır. Başvuru sistemi saat 17:00’ye kadar aktif olacaktır.

Başvuru Şartları

Erkek adayların başvuruları kabul edilecek olup; lise mezunu olan ve 1 Ocak 1999 sonrası doğmuş olan adayların başvuruları geçerli olacaktır.

Güvenlik soruşturmasından ve sicil evrakından geçer not alması gereken adaylar Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesinde Subay rütbesi ile görevlendirilmek üzere yetiştirilecektir. Adaylar 300 kişilik kontenjan ile öğrenci statüsünde katılım gösterebilmek içim başvuru yapacaktır.

Adaylar bugün itibari ile başvurularını yapmadan önce, ilana dair bütün detayların yer aldığı güncel başvuru kılavuzunu okuyup işlem yapmakla mükelleftir. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.