Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu Yayınlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu Yayınlandı

Sahil güvenlik komutanlığı tarafından sözleşmeli uzman erbaş alımı için ilana çıkıldı. Komutanlık tarafından kılavuz içerisinde şartlar ve başvuru tarihleri verildi. İşte uzman erbaş olmanın şartları;

Başvuru Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından uzman erbaş alımı için ilan yayınlandı. TC vatandaşı, en az lise mezunu, erkek adayların başvurusu kabul edilecektir. 1 Ocak 1993 ve sonrasında doğan, askerliğini yapmış ya da halen yapan ve memur olma genel şartlarını sağlayan adaylar başvuru yapmalıdır.

Askerliğini daha önce yapan adayların terhis tarihinden 5 yıl geçmemiş olmalıdır. Yani 5 Mart 2015 sonrasında terhis olanlar başvuru yapacaktır. Halen askerlik yapan adaylar komutanlarından uzman erbaş olur raporu almalıdır. Bu belgeler komutanlık tarafından istenecektir.

Başvuru Usulü

Başvurular 3 Mart 2020’de başlayacak ve 13 Mart’ta sona erecektir. E-devlet üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Sahil güvenlik komutanlığı iş başvurusu sekmesinden başvuru yapılacaktır. Adaylar Sahil Güvenlik Komutanlığı web sitesinden yayınlanan başvuru kılavuzunu incelemelidir.

Başvurusu kabul edilen adaylar komutanlık tarafından yönlendirilen hastanelerden sağlık raporu almalıdır. Sağlık sorunu olmayan adaylar fiziki yeterlilik sınavına alınacaktır. Adaylar Sahil güvenlik komutanlığı bünyesinde çalışacağı için fiziki yeterlilik sınavı yüzme ağırlıklı olacaktır.

Bu aşamayı geçenler sözlü sınava alınacaktır. Mülakatta başarılı olanlar güvenlik soruşturmasından başarılı olursa uzman erbaş olarak alınacaktır. Başlama işlemlerinde eksik belge olan ya da başlama yapmayan adayların yerinde yedekler çağrılacaktır. Bu nedenle adayların Sahil Güvenlik Komutanlığı ilanlarını yakından takip etmeleri gerekir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı kılavuzu ilan edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.