Sahil Güvenlik KPSS 60 Puanlı 65 Sözleşmeli Personel Alımları

Sahil Güvenlik KPSS 60 Puanlı 65 Sözleşmeli Personel Alımları

Sahil Güvenlik Komutanlığında 2019 yılı ikinci dönem istihdam edilmek üzere KPSS 60 puanla 65 sözleşmeli personel alınacaktır. Komutanlığa başvuru yapacaklarda hangi şartlar aranıyor. Başvuru kılavuzu, şekli ve tarihleri nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığında 2019 yılı ikinci dönem istihdam edilmek üzere 65 sözleşmeli personel alınacaktır. Komutanlık alımına KPSS 60 ve KPSS 70 puanı bulunana adaylar başvuru yapabiliyor. Lise ve önlisans mezunları arasından alım yapılacaktır.

Başvurular, 19 Ağustos-2 Eylül 2019 tarihleri arasında Sahil Güvenlik Komutanlığı iş başvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

KPSS 60 puanla başvuru yapılacak kadrolar;

kpss-60-puan.jpg

KPSS 70 puanla başvuru yapılacak kadrolar;

kpss-70-puan.jpg

Başvuru Koşulları;

1 - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

2 - Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Yılı İkinci Dönem Sözleşmeli Personel Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda ilan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak (Başvuruda 2018 yılına ait KPSSP93 ve KPSSP94 puan türü kullanılacaktır.)

3 - Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (02 Eylül 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

4 - Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak.

5 - Sınavlarda başarılı olan adaylar için sevk edilecekleri ilgili hastaneden “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği”ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Sözleşmeli Personel Olur” kararlı sağlık raporu almak ve haklarında yaptırılacak güvenlik tahkikatı sonucu olumlu olmak.

6 - 2019 Yılı İkinci Dönem Sözleşmeli Personel Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda belirtilen diğer şartları taşımak.

7 - Şehit malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav (KPSS) puanına aldığı puanın (belirlenen taban puanı almış olmak şartıyla) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınacaktır.

Kamu üzerinden takip sağlamanız için askeri alımlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.