Sahil Güvenlik KPSS’siz ve KPSS 60 Puanla 175 Astsubay Alım İlanı

Sahil Güvenlik KPSS’siz ve KPSS 60 Puanla 175 Astsubay Alım İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS’siz ve KPSS 60 puanla sözleşmeli 175 astsubay alımı ilanı yayınlayarak başvuruları almaya devam ediyor. Adaylarda aranan öğrenim durumu şartları ve kadro dağılımları nasıl olunacağı paylaşıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sözleşmeli 175 astsubay alımı yapılacağı yayınlanmış ve başvuru toplamaya başlamıştır. Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS’siz ve KPSS 60 puan ile 175 astsubay alımına bay ve bayan adaylar başvuru yapabiliyor.

Başvuruları 21 Şubat 2020 günü saat 16:00 ya kadar yapabilecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı ile yapabilecektir.

sahil-guvenlik-komutanligi-sozlesmeli-astsubay-alimi-kadrolari.jpg

Kadrolar; İdari Erkek 10 kişi ve Kadın 10 kişi Meslek Yüksek Okulların; Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği veya Adalet ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Güverte Erkek 80 kişi Meslek Yüksek Okulların; Deniz Ulaştırma ve İşletme veya Güverte ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Makine Erkek 30 kişi Meslek Yüksek Okulların; Gemi Makineleri İşletme ön lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Güverte (Kurbağa adam) Erkek 5 kişi Meslek Yüksek Okulların; Sualtı Teknolojisi ön lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

İkmal Erkek 15 kişi Meslek Yüksek Okulların; Lojistik, Lojistik Yönetimi veya Maliye ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Uçak Bakım Erkek 15 kişi Meslek Yüksek Okulların; Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi veya Uçak Teknolojisi ön lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Bilgi Teknolojileri Erkek 10 kişi Meslek Yüksek Okulların; Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı Programı, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama veya Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Erkek ve kadın aday kontenjanları ayrı ayrı belirlenen branşlar için; erkek veya kadın aday asıl veya yedek kontenjanların doldurulamaması durumunda; eksik kalan asıl veya yedek kontenjanlar diğerine aktarılabilecektir. 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı kılavuzda başvuru adresi bulunmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum