Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı 2019 Rekor Başvuru Yapılıyor – En Az Lise Mezunu

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı 2019 Rekor Başvuru Yapılıyor – En Az Lise Mezunu

Jandarma Asayiş Uzman erbaş olmak isteyen aday sayısı çok fazla olduğu üzere Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı başvurularında rekor düzeyde başvuru yapılmaya başlandı. En az lise mezunu adayların başvuru yapabildiği ilan şartları nelerdir.

Uzman erbaş alımı başvurularında rekor düzeyde başvuru yapılıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu adaylar arasından başvuru kabul ediliyor. Alıma başvuru online bir şekilde internet ortamında yapılmaktadır. Başvuruları 23 Mayıs 2019 tarihi saat: 11:00 da sona erecektir. Uzman erbaş online başvuru linki ve kılavuzu sayfa sonuna ilave edilmiştir. Askeri alımlar olarak ilan edilmiştir.

Muhafız alımı için; Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın Muhafız, Komando, Deniz Piyade ve Jandarma Asayiş sınıf /branş /ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.

Şoför alımı; Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak. Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Sıhhiye alımı için; Askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak ve meslek yüksekokullarının İlk ve Acil Yardım programı mezunu olmak.

Kurbağa adam alımı için; Askerlik hizmetini Kurbağa adam/ Dalgıç sınıf/ branş/ ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

Uzman erbaş alım şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise mezunu olmak, 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yasını bitirmemiş olmak. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.

Başvurular 13 ile 23 Mayıs 2019 tarihleri arasında sadece internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru sonuçları adaylara internet adresi üzerinden ilan edilecektir.

Jandarma Asayiş Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019/2 uzman erbaş alım kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum