1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Liyakatsız Kadrolar
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Liyakatsız Kadrolar

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Liyakatsız Kadrolar

Üniversitelerin akademik personellerinin karşılanması için hazırlanan alım ilanlarında liyakat şartları gözetilmeden hazırlanan koşullar ön plana çıkmaya devam ediyor.

A+A-

YÖK’ün bünyesinde bulunan ve merkezi atamaların dışında kalarak üniversite yetkili birimlerinin inisiyatifine kalan akademik personel alımlarındaki özel şartların rasyonel olmayan koşullarla hazırlanıyor olması adayları tedirgin ediyor.

Yıllar süren çaba sonucunda eğitim alınan programların akabinde akademik hayata devam edilebilmesi için lisans ve lisansüstü eğitimin devamlılık gösterilmesi hususunda direnç gösteren merkezi sistem, birçok akademik görevlendirme hususunda bu genel geçer yargılardan ziyade öznel şartlar ile farklı adaylara imkan saplayabiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda yinelenen haberler ile gündem oluşturan akademide liyakatsiz ilanlara bu sefer bir yenisi olarak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden gelen ilan haberi eklendi.

İlgili üniversitenin Ferizli M.YO bünyesinde Grafik Tasarım bölümü alımları için lisans eğitimi ile bağdaşma göstermiyor olan Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği gibi alım koşulları ilave edildi.

Bu alım koşullarının yanı sıra benzer şartlar ayrıca; Sapanca M.Y.O Pazarlama ve Reklamcılık  bölümü Medya ve İletişimi akademik personeli alımı için de gerçekleşti ve alan dışı olarak; Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi alanlardan gelen adaylara imkanlar tanındı.

Bir merkezi tüzüğe bağlı olmayan ve dekanların inisiyatifinde bulunan bahsi geçen özel şartların liyakat esaslarına uygun olarak hazırlanmasını talep eden adaylar ise; bu durumdan oldukça şikayetçi olduklarını belirtmeye devam ediyor.

ilan.JPG

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler