Sayıştay en az KPSS 65 ile 18 personel ilanı Resmi Gazetede

Sayıştay en az KPSS 65 ile 18 personel ilanı Resmi Gazetede

19 Ocak 2021 kamu personeli alımı ve memur alımı ilanları Resmi Gazete aracılığı ile yayımlandı. İlan edilen bilgilere göre; Sayıştay tarafından istihdam edilecek olan farklı unvandaki personellerin kontenjan ve başvuru şartları bilgileri açıklandı.

Kamu kurum ve kuruluşları vasıtası ile yapılacak olan memur alımı ve kamu personeli alım ilanlarına yenileri eklenmeye devam ederken; 19 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete aracılığı ile güncel başvuru kılavuzlarının yayımlandığı bilgisi açıklandı.

Sayıştay Personel Alımları

Yapılacak olan son memur alımı süreçlerinin Sayıştay bünyesinde yapılacağı beyan edildi. Adaylar farklı unvan ve kadrolar dahilinde yapacakları başvurular için aşağıda yer alan kontenjanlar üzerinden başvurularını tamamlayacaktır.

Başvurular Yarın Başlıyor

Başvuru işlemleri için ilan edilen kılavuzda yer alan bilgilere göre; adayların yarın itibari ile işlemlerini tamamlaması mümkün olacaktır. Sözleşmeli personel alımı için çıkılan ilana Sayıştay’ın resmi internet adresinden açılacak olan link aracılığı ile online olarak başvuru yapılacağı beyan edilmektedir.

Adaylar en geç 3 Şubat 2021 tarihine kadar ilgili işlemlerini tamamlamak zorundadır.

sayistay.jpg

Unvan, Kontenjan ve Şartlar

Büro Personeli alımları dahilinde; Herhangi bir lisans programından mezun olmak ve KPSS P3 Puan türünden 70 üzeri puana sahip olmak şartları ile 6 kişi; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans mezunu olmak ve KPSS 70 puana sahip olmak şartı ile 5 kişilik alım yapılacaktır.

Okul Öncesi Öğretmeni alımları için 1 kişilik kontenjan dahilinde Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans mezunu olan adaylar tercih edilecektir. KPSS P121 70 puan şartı aranmaktadır.

Çocuk Gelişimcisi alımı için tek kişilik kontenjan ile Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans mezunu olan, KPSS 70 puana sahip olan adaylar tercih edilecektir.

Teknisyen (Elektrik Teknisyeni) alımı için 3 kişilik kontenjan dahilinde Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerinin; Elektrik Bölümünden mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü dalından mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Endüstriyel Bakım Onarım mezunu olan ve ayrıca KPSS P94 puan türünden en az 65 puan alan adaylar tercih edilecek olup; 

ElektrikElektronik veya Elektronik Teknisyeni alımı için de KPSS 65 puan şartı ile Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerinin; Elektrik-Elektronik Bölümünden mezun olan adaylar tercih edilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.