Şehir Hastaneleri 24 Saat Nöbette

Şehir Hastaneleri 24 Saat Nöbette

Şehir hastanelerinde hafta sonu dahil olmak üzere 24 saat nöbet tutuluyor. Şehir hastanesi nöbetleri düzenleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastaneleri nöbetleri konusunda açıklama yaptı. 24 saat nöbette olduklarını, hafta sonunun da buna dahil olduğunu söyledi. Nöbet sisteminin devreye sokulması ile aralıksız hizmet verilmesi sağlanmış olacaktır. Sağlıkta Dönüşüm Programında yer alan şehir hastaneleri için 2017 yılında inşa edilen 10 şehir hastanesi için nitelikli hasta odası – yatak sayısı gibi hizmetlerin olduğundan da bahsetti.

5 İlde Şehir Hastanesi

Sağlık Bakanı Koca 5 ilde şehir hastanesi açılacak dedi. Sağlık hizmetinin verildiği tesisler olarak tanımlamak, şehir hastaneleri için yetersiz kalır. İnşa edilen bu hastaneler mükemmel şekilde oluşturulmuştur dedi. Araştırma geliştirme gibi çalışmalarının da öncüsü olacağı konusunda şehir hastanelerinin avantajları konusunda fikirlerini sundu. 

•    İstanbul
•    İzmir
•    Kocaeli
•    Konya
•    Tekirdağ 

Gibi illerde de şehir hastanelerinin faaliyete geçmesi için 2020 uygun olacak dedi. Bu yıl içerinde bu verilen illerde de hizmet verilmek üzere faaliyete geçmesi planlanıyor.

Türkiye Memnun!

Bakıldığında şehir hastanelerinde beklenen memnuniyetin üzerinde bir memnuniyet olduğu görülüyor. %71’in üzerinde olan bir ortalama ile şehir hastanelerinden memnun olan halk, yapılan anket sonuçlarına göre son derece iyi gözüküyor. 7 gün 24 saat hizmet veriliyor olması, şehir hastaneleri iyi mi sorusunun yanıtı da vermiş oluyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.