1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Selçuk Üniversitesi KPSS 70 ile Sözleşmeli Hemşire ve Eczacı Alımı
Selçuk Üniversitesi KPSS 70 ile Sözleşmeli Hemşire ve Eczacı Alımı

Selçuk Üniversitesi KPSS 70 ile Sözleşmeli Hemşire ve Eczacı Alımı

Selçuk Üniversitesi tarafından bir yeni ilan ile KPSS 70 puan şartıyla hemşire, sağlık teknikeri ve eczacı alımı yapılacağı açıklandı.

A+A-

Üniversiteler bünyesinde akademik personel alımı ilanlarından dışında kalarak ve rektörlük onayı ile yayımlanarak çıkılan personel alımı ve işçi alımı ilanları için yeni bir ilan yayımlandı ve 4/B Sürekli Personel Alımı yapılacağı ilan edildi.

Selçuk Üniversitesi Sürekli Personel Alıyor

Üniversiteler kategorisinden yayımlanan son ilanlarda yer alan birim ve istihdam merkezi açıklamalarına göre Selçuk Üniversitesi tarafından bir yeni sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlanmıştır.

Unvan ve Kadro Kontenjanları

Yapılacak olan 4/B’li sözleşmeli personel alımı için verilen unvan ve kontenjan bilgilerinde yer alan ifadelere göre; alımlar toplamda üç farklı unvan ve 6 farklı kontenjan ile ilanda yer bulmaktadır.

Bu unvanlar ve kontenjan bilgiler için verilen detaylara göre; 3 farklı birim için Hemşire, 2 farklı birim için Anestezi alanında Sağlık Teknikeri ve son olarak da Eczacı alımı yapılacağı açıklanmaktadır.

Başvuru Şartları

Hemşire alımları için üç farklı birim talep edilmiş olup; ilk alım için adayların yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak şartını uygun olmanın dışında 2018 KPSS P3 puan türünden 70 puan almak şartını da sağlamaları gerekmektedir.

Diğer hemşire alımı için ise; adayların orta öğretim kurumlarının hemşirelik bölümünden mezun olmak şartı ve en az 2 yıl Ameliyathanede Hemşire olarak çalışmış olmak ve ileri derece Laparoskopik Cerrahi ameliyatlarına hemşire olarak katılmış olmak şartlarını sağlamaları gerekmektedir. 

Son olarak ise hemşire alımında ortaöğretimden hemşirelik mezunu olan adayların ayrıca; İlk yardım eğitimi almış olmak, Tricell PRP-CGF konusunda deneyimli olmak ve bir yüksek öğrenim kurumu sağlık kuruluşunda en az 2 yıl çalışmış olmak şartlarını sağlamaları gerekmektedir.

Anestezi Sağlık Teknikeri alımları için; En az 5 Yıl Ameliyathane anestezi biriminde çalışmış olmak ve belgelendirmek. İlk Yardım Eğitmeni Yetki Belgesi'ne sahip olmak ve belgelendirmek. Çocuk İleri Yaşam Desteği Kursu (ÇİLYAD) ve Erişkin İleri Yaşam Desteği Kursu Katılım Belgesine sahip olmak ve belgelendirmek şartlarını sağlamaları gerekmektedir.

Eczacıların ise Eczacılık Fakültesi mezuniyeti şartı yeterli olmaktadır.

KPSS puan talebi ve hesaplaması için; Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacağı ilan dilmiştir.

Başvuru yapacak olan adayların 30 Eylül 2019 tarihine kadar aşağıda yer alan kılavuzda belirtilen usul, belge ve şartlar dahilinde şahsen ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesine yapılması gerekmektedir.

Selçuk Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı ilanı için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.