1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. SGK 175 Astsubay Alımı Başvuru Şekli ve Şartları
SGK 175 Astsubay Alımı Başvuru Şekli ve Şartları

SGK 175 Astsubay Alımı Başvuru Şekli ve Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 175 astsubay alımı gerçekleştiriliyor. SGK astsubay alımı başvuru şartları ve şekli nasıl olacağını adaylar araştırıyor. Bu kapsamda başvuru yapacaklar için izleyecekleri yol ve adres link içerisinde verildi.

A+A-

Sahil Güvenlik komutanlığı 175 astsubay alımı kılavuzu yayınlayarak başvuru kabul etmeye başlamıştır. SGK astsubay alımlarına başvuru yapacak adaylar şartları ve ne şekilde başvuru yapılacağını araştırıyor. Adaylara aşağıda verilen kılavuz içerisinden tüm ayrıntılar verilmiş olup önemli başlıkları paylaşıyoruz.

Adaylar başvuruları 21 Şubat 2020 günü saat 16:00 ya kadar yapabilecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı ile yapabilecektir. Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar, YÖK tarafından verilen denklik/eşdeğerlilik belgesini sisteme yüklemek sureti ile başvuru yapabilir. Adaylar denklik/eşdeğerlilik belgelerini sisteme yüklemek zorundadır.

Her Branşa Göre Kadro Dağılımı;

İdari Erkek 10 kişi ve Kadın 10 kişi Meslek Yüksek Okulların; Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği veya Adalet ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Güverte Erkek 80 kişi Meslek Yüksek Okulların; Deniz Ulaştırma ve İşletme veya Güverte ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS şartı yok.

Makine Erkek 30 kişi Meslek Yüksek Okulların; Gemi Makineleri İşletme ön lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS şartı yok.

Güverte (Kurbağaadam) Erkek 5 kişi Meslek Yüksek Okulların; Sualtı Teknolojisi ön lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS 60 puan şartı var.

İkmal Erkek 15 kişi Meslek Yüksek Okulların; Lojistik, Lojistik Yönetimi veya Maliye ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS 60 puan şartı var.

Uçak Bakım Erkek 15 kişi Meslek Yüksek Okulların; Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi veya Uçak Teknolojisi ön lisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS 60 puan şartı var.

Bilgi Teknolojileri Erkek 10 kişi Meslek Yüksek Okulların; Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı Programı, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama veya Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. KPSS 60 puan şartı var.

Erkek ve kadın aday kontenjanları ayrı ayrı belirlenen branşlar için; erkek veya kadın aday asıl veya yedek kontenjanların doldurulamaması durumunda; eksik kalan asıl veya yedek kontenjanlar diğerine aktarılabilecektir. 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı kılavuzda başvuru adresi bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.