SGK 400 Memur Alım Sonuçları Açıklandı, Adayları Neler Bekliyor?

SGK 400 Memur Alım Sonuçları Açıklandı, Adayları Neler Bekliyor?

SGK tarafından yapılan 400 denetmen yardımcısı alımı sonuçları açıklandı. Adaylar şimdi sözlü sınava hazırlanıyor. Adaylar şimdi ne yapacak.

Sözlüye Girecek Adayların Listesi Açıklandı; Başvurusu 17 Haziran 2019’da sona eren SGK 400 denetmen yardımcısı alımı için sonuçlar açıklandı. KPSS puan üstünlüğüne göre yapılan listeye 4 katı kadar aday girdi. KPSS 75 puan ve üzeri alan adayların başvurusu kabul edilmişti. En yüksek puanlı 1.600 adaylık liste açıklandı. 20 Haziran tarihinde açıklanan listeye adaylar SGK web sitesinden ulaşabilirler. Şimdi bu adayları sözlü sınav bekliyor.

Sözlü Sınav Ne Zaman? Listeye giren adaylar sözlü sınava hazırlanıyor. Mülakatlar 8 Temmuz’da başlayarak 26 Temmuz’da sona erecektir. Açıklanan listede adayların mülakata giriş tarihleri de bellidir. Bu tarihlerde mülakat tamamlanacaktır.

Mülakata giren adaylar kamu maliyesi, iktisat, hukuk, muhasebe, matematik ve aktüerya gibi alanlardan sorumludur. Adaylara bu alanlardan ve genel kültür konularından soru sorulacaktır. Mülakatta başarılı olan adaylar güvenlik soruşturmasına tabi olacaktır. Sonucu olumlu gelen adaylar işbaşı yapabilecektir.

Mülakattan başarısız olanlar içinse itiraz süreci başlayacaktır. Adaylar mülakat sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren 5 işgünü içinde itiraz edebilirler. İtirazlar SGK personel genel müdürlüğüne yapılacaktır. İtirazlar komisyona ulaşır ve 15 gün içinde incelenerek sonuca bağlanır. Adaylar bu süreci SGK web sitesinden yayımlanan ilanlar güncel olarak ile takip edebilirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.