SGK borcu olanlara ve emekli adaylarına o bankadan müjde geldi

SGK borcu olanlara ve emekli adaylarına o bankadan müjde geldi

Bankacılık sektörü dahilinde yaşanan rekabet alanında güncel kampanyalar yapılmaya devam ediliyor. SGK prim borcu olan vatandaşlar ile emekli adayları için güncel alınacak başvurular dahilinde yeni kampanya müjdeleri verildi.

Bankacılık sektöründe serbest piyasa koşullarında hem özel teşebbüsler ve bankacılık faaliyetlerinde hem de kamu bankaları ile yaşanan rekabette öne geçebilmek için güncel kampanyalar yapılmaya devem ediliyor.

Ekonomik yapılanmaların önemsendiği son aylarda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan kararların sınırları çerçevesinde yeni atılımlar yapan bankalar dahilinde özellikle yeni müşteri kazanımı için kampanyalar başladı.

Söz konusu kampanyaların 2020 yıl sonuna kadar, birçok farklı banka tarafından ve farklı hedef kitlesi belirlenerek hesaplanan promosyon ile kampanya yapılacağı ifade edilirken; son o olarak bir banka nezdinde, emekli adaylarının ve ayrıca SGK prim borcu olan adayların müşteri portföyüne kazandırılması için faaliyete geçildiği ilan edildi.

Şekerbank’tan Kampanyalar

Yapılan açıklamalara göre banka yönetim kurulu imzası ile alınan kararların resmi internet sitesinde yayımlandığı ve bugünden itibaren emeklilerin ve borçlu olan vatandaşların müşteri olarak kazandırılması için kredi imkanı ile günlük işlem ücretlerinde ücretsiz işlem imkanı tanınacağı açıklandı.

Emeklilik Kampanyası

Şekerbank Emeklilik Kampanyası olarak açıklanan promosyon sürecinde; borçları yüzünden emekli olamayan vatandaşların ihtiyaç duydukları nakit ihtiyaçlarının karşılanması için fon sağlanabileceği ve kredi sisteminde avantajlı uygulamalar ile yardımcı olunabileceği beyan edildi.

SGK Prim Borçları Ödenecek!

Emekli olmak isteyen vatandaşların; emeklilik ödemeleri için SGK prim borçlarını ödeyememiş olmaları ve bu sebeple emeklilik hak edemiyor olmaları sorunu çözülüyor. Şekerbank tarafından; SGK prim borcu olan vatandaşların kredi limitlerinin arttırıldığı ve anında emekli olabilmek için nakit fon uygulamasının başlatıldığı açıklandı.

250 Bin TL Kredi

Bir vatandaş eğer; emekli olabilmek için bütün özel şartları sağlamış ise ve sadece SGK prim borçları yüzünden emekli olamıyorsa; söz konusu borcun kredi ile ödenmesi için bir kişiye en fazla 250 Bin TL kredi limiti ile ödeme yapılacağı müjdesi verildi. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, esnafların öncelik tanınacağı kampanya için şahsen banka şubelerine başvuru yaparak işlemlerini yapabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.