SGK KPSS Şartsız 59 Personel Alımı İlanı Yayınladı

SGK KPSS Şartsız 59 Personel Alımı İlanı Yayınladı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından İŞKUR resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan ilanlar kapsamında çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere 59 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre marangoz, terzi, sıhhi tesisatçı, temizlik görevlisi, elektrikçi, kaynakçı, aşçı, bahçıvan, mobilya döşeme işçisi ve telefon santral operatörü kadrolarında istihdam etmek üzere toplamda 59 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 22 Temmuz 2019 tarihine kadar iş ilan numaralarıyla beraber İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Temizlik görevlisi alımı için adayların en az ilkokul mezunu olması, en az 18 yaşında olması, Ankara il ve ilçelerinde ikamet ediyor olması ve kişisel durumunun “eski hükümlü”, “TMY” veya “engelli” olması gerekmektedir.

Sıhhi tesisatçı, marangoz, elektrikçi ve kaynakçı alımında adayların en az lise mezunu olması, en az 18 yaşında olması, Ankara il ve ilçelerinde ikamet ediyor olması ve kişisel durumunun “TMY” veya “eski hükümlü” olması gerekmektedir.

Telefon santral operatörü alımında adayların en az lise mezunu olması, en az 18 yaşında olması, Kocaeli il ve ilçelerinde ikamet ediyor olması ve kişisel durumunun “engelli” olması gerekmektedir.

Terzi alımı için adaylarda aranan şartlar; en az ilköğretim mezunu olmak, en az 18 yaşında olmak, Ankara il ve ilçelerinde ikamet ediyor olmak, kişisel durumu “engelli” olmak yer almaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarına ulaşmak isteyen adayların İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden ilan arama bölümünde yer alan işyeri unvanına “SOSYAL GÜVENLİK KURUMU” yazmaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.