SGK KPSS'SİZ 34 KAMU PERSONELİ ALIMI

SGK KPSS'SİZ 34 KAMU PERSONELİ ALIMI

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından çıkılan ilanda yer alan bilgilere göre 2019 yılı SGK Kamu Personeli alımı yapıldığı bilgisi duyuruldu.

İŞKUR vasıtası ile yayımlanan ve kamu kurum ve kuruluşlarda yer alan kamu personeli alımlarına dair duyurulan açık kontenjan duyurularına bir yenisi daha eklendi ve AB ile Dış İşleri Bakanlığı’na kamu personeli alımı yapıldığı bilgisi açıklandı.

Yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre; Strateji Geliştirme Başkanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı kademelerinde görevlendirilmek üzere alınacak olan personellerin unvanlarına ve kontenjan bilgilerine dair detaylar ilgili vatandaşlara sunuldu.

Kamuoyunun bilgisine sunulan kamu personeli alımı detayları uyarınca, toplamda 34 farklı personel istihdamı yapılacağı bilgisine yer verilirken, alımların farklı unvanlarda yapılacağı ve görevlendirmelerin İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 farklı şehirde gerçekleştirileceği ibaresi eklendi.

Adayların başvurular için kamu personeli olabilmek adına genel şartları taşımalarının akabinde, ilanda her unvana göre değişen özel şartlara da sahip olmaları gerektiği zorunluluğu ilan edildi.

İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Proje Destek Ekibi Lideri ve Yardımcısı, Kıdemli Muhasebeci, Çocuk Gelişim Uzmanı ve Proje Asistanlığı unvanlarında yapılacağı açıklanan istihdam bilgilerine göre adaylardan herhangi bir şekilde KPSS puanı talep edilmediği açıklandı.

Şartları haiz olan adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için son başvuru tarihi olan 20 Mayıs 2019 tarihine kadar SGK’nın resmi sitesinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum