SGK ve MEB En Az Lise Mezunu Personel Alıyor İŞKUR 30 Temmuz İlanları

SGK ve MEB En Az Lise Mezunu Personel Alıyor İŞKUR 30 Temmuz İlanları

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan personel alımlarına başvurular elektronik ortamda yapılacaktır.

30 Temmuz 2019 Salı tarihinde Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından personel alım ilanı yayınlandı. Yapılacak olan personel alımları için başvurular elektronik ortamda 5 Ağustos 2019 Pazartesi tarihine kadar yapılacaktır.

30 Temmuz 2019 Salı tarihi itibariyle başvurular başlamış olup 5 Ağustos 2019 Pazartesi tarihinde sona erecektir. Adayların iş ilan numaralarını kullanarak İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Diyarbakır Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü personel alımı için başvurularda kullanılacak iş ilan numaraları telefon santral operatörü için 00005089437, doğalgaz kalorifer ateşçisi için 00005089607 ve Milli Eğitim Bakanlığı büro işçisi için 00005089693 olarak belirtilmiştir.

Telefon santral operatörü alımı için adayların; en az lise mezunu olması, en az 18 yaşında olması, Diyarbakır ilinde ikamet ediyor olması, kişisel durumunun “engelli” olması gerekmektedir.  

Doğalgaz kalorifer ateşçisi alımında adaylarda aranan şartlar arasında; en az lise mezunu olmak, en az 18 yaşında olmak, Diyarbakır ilinde ikamet ediyor olmak, doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçi belgesine sahip olmak, kişisel durumu “eski hükümlü” veya “TMY” olmak yer almaktadır.

Büro işçisi alımında; en az önlisans mezunu olmak, en az 18 yaşında olmak, Kars ilinde ikamet ediyor olmak, EKPSS’ye girmiş olmak, kişisel durumu “engelli” olmak şartları aranmaktadır.

Diyarbakır Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü personel alımlarında işe alımlar yapılırken kura çekimi yapılacaktır. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinde kura bilgileri paylaşılmıştır: 8 Ağustos 2019 Perşembe tarihinde 14:00 - 15:00 saatleri arasında Diyarbakır Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü adresinde kura çekimi yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.