1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sınav Sistemini Yeniden Düzenlemeliyiz
Sınav Sistemini Yeniden Düzenlemeliyiz

Sınav Sistemini Yeniden Düzenlemeliyiz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınav sisteminin yeniden düzenlenmesi gerektiğini aksi takdirde ciddi problemlerin görüleceğini belirtti.

A+A-

Unutmayanlar Başarılı Oluyor
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Manisa'da katıldığı bir etkinlik kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk eğitime ekonomiyi güçlendiren bir unsur olarak baktıklarını ifade etti. Ancak hali hazırdaki sınav sisteminin ciddi sorunlar barındırdığını aktardı. Eğer bu sorunlar ortadan kaldırılmaz ise ciddi problemlerin bizleri beklediğini ifade etti. 

Okullar arasında ciddi seviye farklılıklarınım olması da bu sınav sistemini kötü etkileyen unsurlar arasında ger alıyor. Bu nedenle okullar arasındaki farkın giderilmesi son derece önem arz ediyor.

İnsana Yazılım Yüklenecek Dönem
Bakan Selçuk teknolojinin hızla geliştiğini ve bu sebeple de eğitimin de buna ayak uydurması gerektiğini aktardı. İnsana yazılım yüklenecek bir devre doğru gidildiğini aktaran Bakan Selçuk, 2040 yıllarında insanların yaptığı pek çok işi robotların yapacağını da sözlerine ekledi. İşte bu sebeple üreten konuma gelmemiz büyük önem arz ediyor. Aksi takdirde gelişmiş ülkeler seviyesine yükselmemiz zorlaşacaktır.

Eğitim kalitesini artırmanın önemli yollarından birisi de öğretmen eğitimine önem vermekten geçiyor. Öğretmenler ne kadar iyi bir şekilde eğitim alırsa öğrenciler de o derece başarılı olacaktır. Bu konuda 2023 eğitim vizyon belgesi içerisinde de önemli planlamalar bulunuyor. Eğitim seviyesini yükseltecek önemli projeler Bakanlık tarafından açıklanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.