1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Şirket Borçlarını Yapılandırmak İçin Yasa Geliyor
Şirket Borçlarını Yapılandırmak İçin Yasa Geliyor

Şirket Borçlarını Yapılandırmak İçin Yasa Geliyor

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın son dönemde şirketlerin borçlarını sıkça yapılandırılmasından ötürü çalışma yaptıklarını aktardı.

A+A-

Yapılandırmanın Hukuki Çerçevesi Çiziliyor
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulundu. İhtiyaç olması halinde borç yapılandırmalarının devam edeceğini söyleyen Aydın, yeni yapılandırma kanunu için çalışma yaptıklarını ifade etti. 

Türkiye’de son zamanlarda tanınmış şirketlerin bile yapılandırmaya gittiğini belirten Aydın, yapılandırmaların ticari mantık içinde yapıldığını belirtti. Bir firma için birden fazla bankanın finanse edilmesi halinde disiplin gerektirecek bir düzenleme gerektiğini söyledi. Bu nedenle yapılandırmaların hukuk çerçevesini çizmek için çalışma yaptıklarını belirtti.

Büyüme Sorunsalı
Aydın ülkede büyümenin çok tartışılan konulardan olduğunu söyledi. Ekonominin kırılgan olduğunu ve cari açığın arttığını ifade etti. Bu konuda çalışma yapanlar birimlere görüş belirttiklerini söyleyen Aydın, bu düzenlemelerde bilançoya da bakmak gerektiğini aktardı. Yapılan düzenlemelerin bankacılık sistemini negatif etkilemesinin mümkün olmadığını aktardı. 

Ülkede yeniden yapılandırmanın kimse tarafından teşvik edilmediğini söyleyen Aydın, zorunluluk olduğu için yapılması gerektiğini ifade etti. Kötü ekonomi içinse rüzgar esmedi diye barajları yıkamayız tabirini kullandı.
Türk bankacılık sisteminin şu an için iyi olduğunu ifade eden Aydın, ülkeden alınanların yeniden ülke için kullanılması gerektiğini söyledi. İmar barışına katkıda bulunmak için üçlü bir yapı kurduklarını belirten Aydın, 1 milyar 200 milyon tahsilat yapıldığını aktardı. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.