Şişli Belediyesi 25 Zabıta Alımı KPSS 65 Puanla Yapacak

Şişli Belediyesi 25 Zabıta Alımı KPSS 65 Puanla Yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü yeni bir ilan yayınlayarak Şişli Belediye Başkanlığına 25 zabıta alımı yapacağını ilan etti. Alım sırasında en az KPSS 65 puanı olan adayların başvuruları değerlendirileceği ilan edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı zabıta alım ilanı yayınladı. Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden Şişli Belediyesi 25 zabıta memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapacak adaylarda en az KPSS 65 puan şartı aranmaktadır.

3 kadro için: Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinin İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık lisans Bölümlerinin birinden mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

3 Kadro için: Mühendislik Fakültelerinin Gıda Mühendisliği lisans Bölümlerinden mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

4 kadro için: Herhangi bir lisans bölümü mezunu olup, A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

5 kadro için: Herhangi bir lisans bölümü mezunu olmak, İngilizce YDS’de en az C seviyesinde puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

2 kadro için: Herhangi bir lisans bölümü mezunu olmak, Arapça YDS’de en az C seviyesinde puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

5 kadro için: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği veya Rekreasyon lisans bölümlerinin birinden mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

3 kadro için: Ziraat mühendisi lisans bölümü mezunu olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru özel şartları

Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, 65 puan ve üzeri KPSS puanını almış olmak.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen A2 veya en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için YDS İngilizce veya Arapça sınavından en az (C) seviyesinde puan almış olması gerekmektedir.

Başvurular 17 Ağustos - 01 Ekim 2020 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde (mesai günlerinde saat 09:00-17:30 arasında) Merkez Mahallesi Darülaceze Caddesi No. 8- 34381 Şişli/İstanbul adresinde bulunan Şişli Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum