1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS En Az Puan Şartsız 45
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS En Az Puan Şartsız 45

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS En Az Puan Şartsız 45

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yayınlanan personel alımı ilanında çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 45 personel alımı yapılacağı açıklandı.

A+A-

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, yayınladığı personel alımı ilanında sağlık fizikçisi, diyetisyen, fizyoterapist, diğer sağlık personeli, sağlık teknikeri kadrosunda görevlendirmek üzere toplamda 45 personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 11 Temmuz 2019 tarihine kadar Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, fax ve internet yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, mezuniyet düzeyine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş olmak, erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak yer almaktadır.

Diğer sağlık personeli alımında adayların ortaöğretim kurumlarının acil tıp teknisyenliği dalından mezun olması, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Sağlık Teknikeri alımında; tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, elektronörofizyoloji, yaşlı bakım hizmetleri, anestezi veya anestezi teknikerliği, ameliyathane teknikerliği, acil bakım teknikerliği, eczane hizmetleri, fizik tedavi, odyometri bölümleri önlisans mezunu olma şartı aranmaktadır.

Fizyoterapist alımında adayların; fizik tedavi ve rehabilitasyon, fizyoterapi ve rehabilitasyon lisans mezunu olması gerekmektedir. Diyetisyen alımı için beslenme ve diyetetik bölümü lisans mezunu olma şartı aranmaktadır. Sağlık fizikçisi alımında fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği lisans mezunu olmak gerekmektedir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 45 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.