Sivas VGM 10 güvenlik ve temizlik personeli alıyor

Sivas VGM 10 güvenlik ve temizlik personeli alıyor

7 Ağustos 2020 Resmi Gazete iş ilanları yayımlandı. Kamu personeli alımı alanında yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 10 personel alımı yapılacaktır. İşte detaylar…

Türkiye genelinde yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında yer alan bilgilere göre; çok sayıda ve farklı unvanlarda yapılması planlanan alımlara dair güncel başvuru kılavuzları yayımlanmaya devam ediyor.

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan personel alımı ilan duyurusunda yer alan bilgilere göre; 10 kişilik sürekli işçi alımı yapılacağı; alımların İŞKUR tarafından takip edileceği ve istihdamların Devlet Memurları Kanunu kapsamında gerçekleşecekleri belirtilmiştir.

Silahlı Güvenlik Alımı

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacağı ilan edilen Güvenlik Personeli alımı için adaylardan talep edilen şartlar belli oldu. Her aday için geçerli olmak üzere; en az lise mezunu olup silahlı özel güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olmak şartı aranmaktadır.

Başvurunun son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak şart aranırken; gece ve gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak koşulların uygun olan adayların başvurularının kabul edileceği ilan edildi.

Sağlık durumu için heyet raporu talep edilen alımlar için adayların Sivas İlinde (merkez ve ilçeler) ikamet ediyor olması gerektiği açıklandı.

Erkeklerde boy uzunluğu en az 167 cm, kadınlarda 160 cm olarak şart koşulduğu açıklandı. İlgili alımlar için 8 kişilik kontenjan açıldı.

Temizlik Personeli alımı için yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; adayların en az ilköğretim en fazla ortaöğretim mezunu olması gerektiği ilan edildi.

Alınacak olan İŞKUR başvurularının başlangıç tarihi itibari ile 35 yaşını aşmamış olan adayların başvuruları geçerli olup;  Sivas İlinde (merkez ve ilçeler) ikamet ediyor olmak şartlarının sağlandığı beyan edilmiştir.

İlgili alımlar için 2 kişilik kontenjan açılmıştır.

Başvuru Süreci

Bugün itibari ile Resmi Gazetede yayımlanan iş başvuruları için adayların 10 Ağustos 2020 tarihine kadar İŞKUR resmi internet adresinden başvurularını teslim etmesi gerekmektedir.

Başvuruların akabinde 13 Ağustos 2020 saat 10:00 da Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi konferans salonunda noter huzurunda kur çekimi yapılacaktır. Adaylar İŞKUR üzerinden 00005611818 ve 00005611836 numaralı ilanlarla başvuru yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum