Son Dakika Müjdesi! Kadrolu Taşeron İşçi Aynı Kurum İçinde

Son Dakika Müjdesi! Kadrolu Taşeron İşçi Aynı Kurum İçinde

Son Dakika Taşeronlar Müjdesi Geldi! İstanbul Bölge İdare Mahkemesi tarafından kadrolu taşeron işçileri sevindiren nakil kararı verildi.

Mahkeme Nakil Kararı Verdi

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünde kadrolu taşeron işçi olarak çalışan personelin eşi, Van’a atanmıştır. Bunun üzerine taşeron işçi eşinin yanına tayin istemiştir ancak bu talebi kurum tarafından reddedilmiştir. Bunun üzerine işçi dava açmıştır. İstanbul 8. İdare Mahkemesi davacı lehine karar vermiştir. Davalı idare bu kararı istinaf taşımış ve İstanbul Bölge İdare Mahkemesi yerel mahkeme kararını onamıştır. İdare mahkemesinin verdiği ret kararının kaldırılmasına karar verilmiştir. Böylece işçinin eşinin yanına nakil olabileceğine karar verilmiştir.

Taşeron İşçi Nakil Talep Edebilir

Verilen kararın ayrıntıların bakıldığı zaman mahkeme aynı kurum içinde olmak kaydıyla nakil olabileceğine karar vermiştir. Nakil için kamu hizmetinin gerekleri ve kamu yararı gözetilecektir. İşte bu karar sayesinde çeşitli sebeplerden ötürü nakil talebinde bulunan ancak başvurusu kabul edilmeyen kişiler nakil olabilecektir.

Aile birliği, eş durumu, sağlık, güvenlik gibi sebeplerle yer değiştirmesi gereken taşeronun talepleri değerlendirilecektir. Yapılan değerlendirme sonucunda eğer aynı kurum nakil istenen ilde varsa ve orada personel ihtiyacı oluşmuşsa nakil talebi kabul edilmelidir.

Mahkeme tarafından verilen bu karar şu ana kadar nakil engeline takılan taşeronu sevindirdi. İşçiler işini kaybetmek zorunda kalmadan aile birliğini sağlayabilecektir. Bu karar örnek gösterilerek nakil talebinde bulunmak mümkündür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum