1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sözleşmeli Öğretmen Kadroları ve Okula Başlama Yaşları
Sözleşmeli Öğretmen Kadroları ve Okula Başlama Yaşları

Sözleşmeli Öğretmen Kadroları ve Okula Başlama Yaşları

Eğitim öğretimde başlama yaşı ve sözleşmeli personellerin ile sözleşmeli öğretmenlerin kadro konularında yapılan kanun teklifi TBMM’den geçti.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girme süreci uzatıldıktan sonra yapılması öngörülen çalışmalara da hız verildi ve milletvekilleri seçim döneminde yapamadıkları mesaileri hızlı çalışmalar ile telafi etmeye çalışarak, meclis gündem maddelerince tartışma oturumları açılmış oldu.

Daha önceki süreçte iki kere Meclis’e gelmeleri için gündem olan konulardan; ilkokula başlama yaşı, sözleşmeli öğretmenlerin kadro konuları ev Bakanlıklarda hizmet veren sözleşmeli personellerin kadroya alınma süreçleri ile ilgili kanun teklifi bu hafta sunulmuştu.

Söz konusu kanun teklifi onaylandı ve TBMM Genel Kurulundan kabul edilerek resmileşti. Bahsi geçen kanun teklifinde yer alan maddelere göre bundan sonraki süreçte ilkokula başlama yaşı 69 aya çıkartıldı.

İşbu Kanun ve 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi olarak Meclis’e tebliğ edilen maddelere göre; Sözleşmeli Öğretmenlerin ve hem Sağlık hem de Diyanet İşleri Bakanlığı bünyesinde görevli olan sözleşmeli personellerin kadroya geçirilme sürelerinin düşürülmesi maddeleri de onaylanmış oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.