1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sözleşmeli Öğretmenin Sağlık Özrü Ataması Ne Zaman Olacak
Sözleşmeli Öğretmenin Sağlık Özrü Ataması Ne Zaman Olacak

Sözleşmeli Öğretmenin Sağlık Özrü Ataması Ne Zaman Olacak

Bakan Selçuk sözleşmeli öğretmenin kendisi, eşi, çocuğu, anne ya da babasının tedavisi öğretmenin görev yerinde mümkün değilse sağlık durumundan yer değiştirme sözü vermişti.

A+A-

Başvurular Alındı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un verdiği bu söz üzerine MEB harekete geçerek açıklama yapmıştı. 24-31 Ağustos tarihleri arasında ise sağlık özrüne bağlı olarak yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin başvurularını kabul etmişti. Ancak başvuru sonuçları halen açıklanmadı. 

Ağustos ve Eylül ayları içinde kadrolu öğretmenlerin özür atamaları sonuçlandırıldı. Okulların açılmasına az bir zaman kaldığı için şimdi sözleşmeli öğretmenlerin gözü kulağı başvuru sonuçlarının açıklanmasında. 

Ekim Sonunu Bulabilir
Sözleşmeli öğretmenlerin ataması, kadrolular gibi hızlı sonuçlandırılmayacak gibi görünüyor. Kadrolular yerleştikten sonra boş kalan yere sözleşmeli öğretmenlerden atamalar yapılacak. Ancak bazı illerde hiç boş kadro kalmadı. 

Diğer yandan sözleşmeli öğretmenler için ilerleyecek bürokrasi oldukça uzun. Kadrolu öğretmenlerde boş norma bakılarak atama yapılıyor. Ancak sözleşmeliler çakılı kadroya sahip ve bazı okullarda sözleşmeli kadrosu bulunmuyor. Bu nedenle MEB tarafından başvuruların değerlendirilmesi uzun sürecek. 

Sözleşmeli öğretmenin atanmak istediği yerdeki boş kadrolar MEB tarafından değerlendirilecek. Eğer kadro yoksa kadro aktarım teklif edilecek. Okullar arasında kadro aktarımı yapıldıktan sonra atamalar yapılacak. Aktarım sürecinde ise Devlet Planlama ile Maliye Bakanlığı görev alacak. Yani MEB tek başına yapmayacak. Bu nedenle süreç uzayacak ve başvuruların Ekim sonu gibi sonuçlanması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.