1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sözlü Sınavda Bütün Adaylara 100 Puan Verildi
Sözlü Sınavda Bütün Adaylara 100 Puan Verildi

Sözlü Sınavda Bütün Adaylara 100 Puan Verildi

Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen görevde yükselme mülakatında sınava giren bütün adaylar tam puan aldı.

A+A-

Her geçen gün özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen istihdam süreçlerinde ve görevde yükselme süreçlerinde basına düşen, mülakatlarda liyakat esasının gözetilmediği örneklere rağmen, hala liyakatin öncelendiği alımların yapıldığına dair bir örnek gündeme geldi.

Genel kanı olarak kamuya dair süreçlerde liyakatin ön planda tutulmadığı örneklerin çokluğuna dair haberlere maruz kalmaya alışkın olunsa da Munzur Üniversitesi’nden bu algıyı yanlışlayacak olumlu bir örnek kayıtlara geçti.

Adayların özellikle yazılı sınavlarda ve testlerde başarı sağlayabilmesi için uzun süren bir çalışmanın sonunda hak edilmiş bir bilgi birikimine sahip olmaları gerekirken, sözlü sınav olarak da adlandırılan mülakat aşamasında verilen puanların başarı sıralamalarını değiştirmesinin önüne geçebilmek için, üniversite kurulu bütün adaylara eşit mesafede yaklaştı.

Rektörlüğünü Prof. Dr. Ubeyde İpek’in yaptığı Munzur Üniversitesi’nin 20 Haziran tarihli çıkılan duyuruda belirtildiği üzere gerçekleştirilen görevde yükselme sınavına katılan adayların tamamına 100 tam puan verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum