1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sözlü Sınavla GAİB 17 Kamu Personeli Alımı Yayımladı
Sözlü Sınavla GAİB 17 Kamu Personeli Alımı Yayımladı

Sözlü Sınavla GAİB 17 Kamu Personeli Alımı Yayımladı

GAİB tarafından yayımlanan ilan ile 17 kamu personeli alımı sözlü sınavla alacağını duyurdu. Alıma başvuru başlamış olup gelişmeler hakkında adaylar internet üzerinden bilgilendirilecek olup yayımlanan her duyuru tebliğ maiyeti taşıyacaktır.

A+A-

Sözlü sınav ile 17 kamu personeli alımı GAİB tarafından yapılacağı yayımlanarak adaylardan başvuru alınmaya başlandı. Kurum kendi sitesi üzerinden bilgilendirme adaylara yapacak olup tebliğ maiyeti taşıyacaktır. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği kamu personel alımı duyurusu yayımladı.

Başvuru Adresi ve Zamanı;

Başvurular 4 üncü maddede belirtilen belgeler ile birlikte; Genel Sekreterliğimiz evrak kayıt birimine 13 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 17.00'a kadar şahsen veya posta ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak olup, son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır. Ayrıca, belge ve bilgileri eksik olan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır. Aday evrak fotokopilerinin aslının aynı olduğunu taahhüt etmiş sayılır; aksinin tespiti halinde kazanmış olsa dahi sınava ilişkin tüm hakları iptal edilir.

Sözlü Sınav. Sınava kabul edilecek adayların listesi, sınav tarihi ve yeri Genel Sekreterliğimiz internet adresinden duyurulacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınava Katılma Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak.

18 yaşını bitirmiş olmak.

Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Tablo 1'de belirtilen bölümlerinden ya da bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı üniversitelerden mezun olmak.

1.1.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).
Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından mahkûm olmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel her hangi bir özrü bulunmamak.

TİM ve Birliklerden veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak.

KPSS 22 Temmuz 2018 ve 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS P3 puan türünden asgari 70 puan almış olmak ve İngilizce’den 2017-2018-2019 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS/ e-YDS) en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak, (İkinci yabancı dil tercih sebebi olacaktır.).

Öğrenim Bölümleri:

Siyasal Bilgiler,  Hukuk, İ.İ.B.F., İktisat, İşletme ve İletişim Fakülteleri İle Uluslararası Ticaret, İstatistik, Ekonometri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği Ve Gıda Mühendisliği Bölümleri Mezunları Başvuru Yapabilir.

Yarışma sınavına katılmak üzere başvuran adaylar arasından, duyuruda belirtilen eleme sınavında, ilgili puan türünden aldıkları puana göre sıralamaya tabi tutularak, ilgili unvan için 10 adaydan az olmamak üzere belirtilen kontenjanın dört katı kadar aday sınava çağrılır. Sınava başvuranların sayısının 10'dan az olması halinde sınava başvuranların tamamı sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava çağrılır. Adaylar TİM ve İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterlikleri tarafından açılmış olan ve başvuru veya değerlendirme süreci devam eden sınavlardan sadece birine başvurabilir, birden fazla başvuru durumunda adayın tüm başvuruları iptal edilecektir. Daha önce TİM veya Birlik sınavlarında 2 defa elenen adaylar sınava katılamaz.

Başvuruda İstenilen Belgeler:

Genel Sekreterliğimiz web sitesinden temin edilecek İş Talep Formu. T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı (Nüfus Cüzdan fotokopisi üzerine "doğruluğunu beyan ederim” ibaresinin yazılarak imzalanması). İki adet vesikalık fotoğraf. Öğrenim Diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (Yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte). KPSS Sonuç Belgesi. Yabancı Dil Sınavından asgari puanı aldığını gösterir belge. Güncel Özgeçmiş (CV) Sınavı kazanan adaylardan belge asılları istenecektir.

Sözlü sınav, adayların, genel kültür, iletişim ve analitik düşünme yeteneği, hal, tavır ve davranışlarındaki genel görünüm ile mesleki bilgi gibi hizmetin gerektirdiği niteliklere sahip olup olmadıkları göz önüne alınacak ve yabancı dil bilgilerinin ölçüleceği bir mülakat niteliğinde olacaktır. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için her bir üyeden 100 puan üzerinden en az 50 puan almak kaydıyla ortalama en az 70 puan almak gerekmektedir. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin, sınavı kazansalar dahi atamaları yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

Kimlik Belgesi. Adaylar, sınavda kimlik tespitinde kullanılmak üzere yanlarında fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, evlilik cüzdanı vb.) bulunduracaklardır.

İletişim Bilgileri, Adres ve Telefon:

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Mücahitler Mah. Şehit Ertuğrul Polat Caddesi No:3 Şehitkâmil/Gaziantep. 0(342) 211 05 00. 0(342) 211 05 66. 0(342) 211 05 75. 0(342) 211 05 78.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum