1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. SPK 20 Kamu Personel Alımı Başvuruları ve Şartları
SPK 20 Kamu Personel Alımı Başvuruları ve Şartları

SPK 20 Kamu Personel Alımı Başvuruları ve Şartları

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yapılan duyuruya göre istihdam edilmek üzere toplamda 20 kamu personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şekli, şartları ve istenen belgelerin neler olduğu kılavuz ile birlikte verilmiştir. İstanbul iş ilanları ola

A+A-

SPK Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları;

Sermaye Piyasası Kurulu 20 kamu personel alımı başvuru yapacak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Başvuru yapan adaylar 2018 ve 2019 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından aldıkları puanlarına göre sıralamaya tabi tutulacaklardır. Bu sıralamada ilk 400’e giren adaylar sınav için davet edilecektir. Bunun yanı sıra ilk 400’e girmesine rağmen 75 puanın altında alan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapabilecek bölüm mezunları ayrıntılı bir şekilde ilanda belirtilmiştir. Çok sayıda bölüm olduğunu ve bu listeden kontrol edilmesi gerektiğini hatırlatalım. Başvuru yapacak adayların 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamaları gerekmektedir.

Sınav Tarihi ve Yeri;

Başvuru şartlarını sağlayan ve ilk 400’e giren adaylar 26 ve 27 Ekim 2019 tarihlerinde sınava tabi tutulacaklardır. Adaylar toplamda 6 oturumda sınava gireceklerdir. Sınav ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampusunda gerçekleştirilecektir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Şartları sağlayan ve başvuru yapmak isteyen adaylar 18 Eylül ile 4 Ekim tarihleri arasında başvurularını yapabilirler. Adaylar SPK’nın internet sayfasından başvuru formunu çevrimiçi olarak doldurmalıdır. Sonrasında ise bu formun çıktısını alarak SPK’nın Ankara merkezine posta yoluyla ya da şahsen göndermeleri gerekmektedir. Yapılan başvurular kurum tarafından değerlendirmeye alınacak ve şartları sağlayan adaylar ilan edilecektir.

Önemli olan hususlardan bir diğeri de SPK’nın düzenlediği sınava daha önceden iki defa girerek elenen kişilerin bir daha sınava alınmayacak olmasıdır. Dolayısıyla adayların bu konuda dikkatli davranmaları gereklidir. Aksi takdirde hak kaybı yaşanması söz konusu olacaktır.

Adaylara sınavda yöneltilecek konular ise şöyle tespit edildi: iktisat, hukuk, maliye, matematik, muhasebe ve yabancı dildir. Yazılı sınavı başarılı bir şekilde geçen adaylar sözlü sınava alınacaktır. Yazılı sınavdan başarılı olabilmek için en az 70 puan alınması gerekmektedir. Tüm aşamaları başarılı bir şekilde geçen adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulduktan sonra atanabilecektir. Alım İstanbul iş ilanları olarak duyurulmuştur.

Sermaye Piyasası Kurumu kamu personel alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum