1. HABERLER

  2. İŞKUR İLANLARI

  3. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı 5 Avukat Alıyor
Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı 5 Avukat Alıyor

Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı 5 Avukat Alıyor

İş Kurumu 11 Ocak 2018 de Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı Ankara 5 Kamu Personeli Alacağını yayınladı.

A+A-

Spor Toto alımlarına başvuracak Avukat adaylar için başvurular iş kurumu üzerinden başlamış olup 22 Ocak 2018 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Alım yapacak şehir Ankara olarak açıklanmıştır.

Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubu KPSS P3 türünden puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının beş katına kadar aday giriş sınavına alınacaktır. KPSS P3 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

Avukatlık başvuru şartları: ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubu KPSS P3 türünden 60 (altmış) ve üzeri puan almış olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması, En az dört yıllık lisans eğitimi veren bir hukuk fakültesini bitirmiş olması gerekmektedir.

Başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olması, otuz beş yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmaması ve Süresi içinde başvuru yapmış olması gerekmektedir.

Başvurular 11 Ocak 2018 tarihinde başlamış olup 22 Ocak 2018 tarihinde saat 17.30’da sona erecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler