1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şube Müdürleri de Müfettiş Olabilecek
Şube Müdürleri de Müfettiş Olabilecek

Şube Müdürleri de Müfettiş Olabilecek

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yönetmelik değişikliği ile birlikte artık şube müdürleri de müfettiş olabilecek.

A+A-

Yönetmelik Değişikliği
Karayolları Genel Müdürlüğü yönetmelik değişikliği yaptı ve müfettiş olma şartlarını yeniden düzenledi. Teftiş Kurulu Yönetmeliği’nde yapılan en önemli değişikliklerden birisi ise şube müdürlerinin de müfettişlik başvurusunda bulunabilecekleri oldu. Son değişikliklere göre müfettiş alımlarında aranacak şartlar şöyle sıralandı:

•    Müfettişlik yazılı ve sözlü sınavlarını kazanmak,
•    KGM bünyesinde en az 10 yıl hizmet etmiş olmak ve ayrıca şube müdürü bölge müdür yardımcısı kadrolarında en az 3 yıl ve üzeri görev yapmış olmak, 
•    Kademe ilerlemesinin durdurulması ve aylıktan kesme cezası almamış olmak

Tüm sınavları başarılı bir şekilde geçen adaylar daha sonra staj sürecine gireceklerdir. Staj döneminde toplamda 6 ay boyunca eğitim görecek olan müfettişler daha sonra görevlerine başlayacaklar. Teftiş Kurulu Yönetmeliği içerisinde yapılan bu değişiklikler derhal yürürlüğe girecektir. Yönetmeliğin uygulanmasında ise Karayolları Genel Müdürlüğü sorumludur. 

Bu yönetmelik değişikliği ile birlikte artık şube müdürleri de müfettişlik sınavına girmeye hak kazanabilecekler. KGM bünyesinde toplam 10 yıl hizmet etmiş ve bunun 3 yılında şube müdürü olarak görev yapmış kimseler sınavlara girmeye hak kazanabileceklerdir. Tüm bu süreçlerin sonunda ise sınavlardan başarılı bir şekilde geçmeleri durumunda müfettiş olarak atanacaklardır. Konu ile ilgili ayrıntılar Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından duyurulacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.