Tapu ve Kadastro 125 Kamu Personeli Alımı! Başvuru Devam Ediyor

Tapu ve Kadastro 125 Kamu Personeli Alımı! Başvuru Devam Ediyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uhdesinde istihdam edilmek üzere 125 Büro personeli ve Tekniker alımı son başvuru tarihi 15 Ocak 2020 tarihinde bitecek olan…

DPB tarafından 3 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan ve 15 Ocak 2020 tarihinde bitecek olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlükleri uhdesinde bulunan Tapu Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 125 büro personeli ve tekniker alımı başvuru şartları ve detayları aşağıda verilmiştir.

Yayınlanan ilana göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin B fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme yöntemi ile 57 adet Büro Personeli ve 68 adet Tekniker unvanında olmak üzere toplam 125 kişi sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacaktır.

İlgili adayların öğrenim ve alım şartları arasında; ön lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının bulunduğu KPSS- 2020-3 Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde 03 Ocak 2020 tarihi itibariyle yayınlanmıştır. Tercih işlemlerinde 4 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Ön Lisans) girmiş olan adayların sınav sonuçları kullanılacaktır. Adaylar, tercihlerini 8-15 Ocak 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. Daha detaylı bilgi için aşağıda link verilmiştir.

Daha detaylı bilgi için Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum