Tarım Bakanlığı 12 Memur Alımı başvuruları devam ediyor

Tarım Bakanlığı 12 Memur Alımı başvuruları devam ediyor

Tarım Bakanlığı kuruluşlarından olan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) bünyesinde görevlendirilmek üzere üç farklı grupta toplam 12 memur alımı yapılacaktır. İlan detayları yayımlanan güncel kılavuzda ve haberimizde yer almaktadır.

Kamu personeli alım sürecinde 2020 yılının ilk istihdam ilanları arasında yerini alan Tarım Bakanlığı kamu personeli alımı için Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) dahilinde 12 müfettiş Yardımcısı alımı yapılacağı açıklanmıştır.

3 Kadroya 12 Müfettiş Yardımcısı Alınıyor

Tarım Bakanlığı müfettiş yardımcısı istihdamları için güncel kılavuz yayımlanmış olup; alımların lisans mezuniyetine göre 3 farklı grupta yapılacağı açıklandı.

1. Grup alımlar için 4 kişilik kontenjan belirlenmiş olup; adayların hukuk, siyasal bilgiler, kamu yönetimi, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler bölümlerinden mezun olmaları talep edildi.

2. Grup alımlar için Ziraat fakültelerinin, tarla bitkileri, bahçe bitkileri, toprakbilimi ve bitki besleme, tarımsal yapılar ve sulama, tarımsal mekanizasyon, tarım ekonomisi, bitki koruma ve zootekni bölümü mezunları talep edilirken; açılan kontenjan ise 1 kişilik olarak kayıtlara geçti.

3 Grup Müfettiş Yardımcısı alımları için tercih edilen mezuniyet alanları ise Veterinerlik fakültesi olarak açıklandı. bu grupta toplam 7 kontenjan açıldı.

Başvuru Süreci

Tarım Bakanlığı TİGEM memur alımı başvurularını tamamlamak isteyen adayların en geç 31 Ocak 2020 tarihine kadar süreleri vardır. Adaylar 21 Mart 2020 tarihinde Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) tarafından 100 dakikalık sınava tabi tutulacaktır.

Sınav başvuruları elden ve şahsen yapılacak olup; TİGEM İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Karanfil Sok. No: 62 Bakanlıklar / ANKARA adresine teslim edilecektir.

Başvuru şartları için adaylardan ayrıca KPSS 70 puana sahip olması gerekirken, YDS’den ise 60 puan talep edilmektedir. Adayların 35 yaşını geçmemiş olma kriterine de uygun olmaları şarttır.

TİGEM Müfettiş Alımı başvuru detayları kılavuzda yer almaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.