1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Tarım Bakanlığı 5 Bin 096 Kamu Personeli Alımı; Başvuru Ekranı
Tarım Bakanlığı 5 Bin 096 Kamu Personeli Alımı; Başvuru Ekranı

Tarım Bakanlığı 5 Bin 096 Kamu Personeli Alımı; Başvuru Ekranı

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin 096 kamu personeli alımı ilan kılavuzu resmi olarak yayımlandı. Yayımlanan ilanda kontenjan dağılımı, unvanlar pdf şeklinde ve başvuru ekranı verilmiştir. Unvanlara göre kadro kontenjan dağılımı duyuruldu.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin 096 kamu personeli alımı resmi olarak yayımlandı. Orman Muhafaza Memuru, Mühendis, Avukat, Biolog, Laboranti Tekniker, Büro Personeli ve Destek ( Şoför) Personeli alımı unvanlarında yapılacak. Başvuru ekranı ve kılavuzu sayfa sonunda yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti kamu kurumlarının en yetkin bürokratik makamı olan bakanlıkların bünyesinde görevlendirilmek için daimi ve sözleşmeli kamu personeli alımı süreçleri devam ediyor. Bakanlıklar yeni ilanları Resmi Gazete vasıtası ile ilgili adayların bilgisine sunuyor.

Sözleşmeli Personel Alımı süreci olarak kamu personeli adaylarının yakın markajında olan ve ilgilenen adaylar için büyük önem arz eden bakanlık kamu personeli alımı ilanlarına bugün Resmi Gazete’den yayımlanan ve Tarım Bakanlığı tarafından hazırlanan sözleşmeli personel alımı da eklenmiş oldu.

Adaylar 12 Eylül 2019 ile 23 Eylül 2019 tarihleri arasında internet adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 23.09.2019 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.
Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından çıkılan istihdam ilanında yer alan bilgilere göre çok sayıda farklı unvanda yapılacak olan kamu personeli alımı için, ilgili adaylara başvuru kılavuzu ve istihdam süreçlerine dair detaylı bilgiler de aktarıldı.

5 Bin 096 Kadro Açıldı!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan ve 5 bin 096 kontenjan ile çıkılan kamu personeli alımı için adaylara unvan ve kontenjan bilgileri de sunuldu.

Unvan ve Kontenjan bilgileri için; toplamda 5 bin 096 kişilik olarak hazırlanan istihdam ilanı dahilinde unvan olarak; Orman Muhafaza Memuru, Mühendis, Avukat, Biolog, Laboranti Tekniker, Büro Personeli ve Destek Personeli alımı yapılacağı açıklandı. En fazla kontenjan ise 708 kişi ile Büro Personeli alanında yapılacaktır.

Başvuru Şartları;

Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Kamu Personeli alımı için başvuru yapacak olan adayların; 2018 KPSS lise, önlisans ve lisans puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir. Ayrıca adayların 657 sayılı devlet memuru kanununda yer alan kamu personeli olabilmek şartlarını haiz olması beklenirken, yayımlanan kılavuzda yer alan her özel şart ve eğitim şartının da sağlanması zorunluluğu bulunmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin 096 kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum