Tarım Bakanlığı KPSS 60 Puanla Yeni Personeller Alıyor

Tarım Bakanlığı KPSS 60 Puanla Yeni Personeller Alıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere KPSS 60 puanla okul öncesi öğretmeni ve çocuk bakıcısı alınacaktır. Başvuru kısa süreli olduğundan adayların 23 Eylül 2019 bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Yeni kamu ilanlarına başvurular alınıyor

Tarım Bakanlığı KPSS 60 puanla okul öncesi öğretmeni ve çocuk bakıcısı alımı yapıyor.

İşkur tarafından kamu grubu personel alımı sayfasında yayınlanan ilan ile alımın ayrıntıları belirtilmiştir. Adaylar KPSS şartı ile alınacaktır. Alınacak olan personeller Tarım ve Orman Bakanlığı Merkez Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde görevlendirilecektir. Bu kreşlerde bakanlık personellerinin çocukları eğitim almaktadır. 2 farklı pozisyona birer kişi alınacaktır. Bir kişi Okul Öncesi Öğretmeni ve bir kişi de Çocuk Bakıcısı/Çocuk Bakım Elemanı olarak istihdam edilecektir. Her iki pozisyon için başvuru şartları ayrı ayrı belirlenmiştir. Şartları sağlayan kişiler başvuru yapacaktır.

Okul Öncesi Öğretmeni pozisyonuna başvuru yapacaklar Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri ve Teknik Eğitim Fakültelerinin Okul Öncesi Öğretmenliği lisans mezunu olmalıdırlar. KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almak gerekir. 35 yaşından gün almayanlar ve 5 yıl mesleki deneyimi olanlar başvuru yapabilir. Deneyim kamu ya da özel sektörde olabilecektir. Alınacak olan okul öncesi öğretmenleri kreşte istihdam edilecektir.

Çocuk Bakıcısı/Çocuk Bakım Elemanı pozisyonuna başvuracak adaylar Meslek Yüksekokullarının Çocuk Gelişimi önlisans bölümlerinden mezun olmalıdır. KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almak gerekir. 35 yaşından gün almayanlar ve 2 yıl mesleki deneyimi olanlar başvuru yapabilir. Çocuk bakıcıları sınıf öğretmenlerinin kontrolünde çalışacaklardır. Sınıfların ve uyku odalarının temizliğini yürüteceklerdir. Çocukların kendi öz bakım işlerini yapmasına yardımcı olacaklardır.

İŞKUR takip numarası 00005164579 olurken; adayların ise; yıllık eğitim veren Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olmak, 35 yaşından gün almamış olmak ve En az 5 yıl mesleki deneyimi sahibi olmak şartlarına uygun olmaları gerekmektedir. KPSS P3 60 puan şartının arandığı ilanda yer alan bilgilere göre ikamet şartı aranmaktadır.

İŞKUR takip numarası 00005164579 olurken okul öncesi öğretmeni alımı için; adayların ise; yıllık eğitim veren Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olmak, 35 yaşından gün almamış olmak ve En az 5 yıl mesleki deneyimi sahibi olmak şartlarına uygun olmaları gerekmektedir. KPSS P3 60 puan şartının arandığı ilanda yer alan bilgilere göre ikamet şartı aranmaktadır.

Çocuk Bakıcısı/Çocuk Bakım Elemanı alınacaktır. 2 yıllık eğitim veren Üniversitelerin Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olan; En az 2 yıl mesleki deneyimi olan ve 35 yaşını aşmamış olan adayların başvuru yapacakları ilan için KPSS P93 puan türünden 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların takip edeceği ilan numarası ise 00005164847 olarak verilmiştir.

Başvuru Usulü;

Söz konusu olan halen İŞKUR üzerinde başvuruya açıktır. Son başvuru tarihi ise 23 Eylül 2019'dur. Adaylar İşkur üzerinden elektronik olarak başvuru yapabilecekleri gibi İşkur şubelerine giderek bizzat başvuru da yapabilirler. TC kimlik numarası ve İşkur şifresi ile elektronik başvuru yapmak mümkündür.

Başvurusu kabul edilen adaylar arasından en yüksek puanlı adaydan başlayarak sıralama yapılacaktır. Daha sonra evrak teslimi ile bilgilerin doğruluğu kontrol edilecektir. Yanlış beyanda bulunanların başvurusu geçersiz sayılır.

Alınacak olan kişiler memur olarak istihdam edilecektir. Tarım Bakanlığı personellerinin çocuklarına ait kreşlerde görev yapacaklardır. Çalışma adresi Ankara ve Ankara iş ilanları olarak duyurulmuştur.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum